top of page

Стартував Всеукраїнський поетичний конкурс імені Максима Рильського


"…Бо дивна річ: людина кожна якоюсь мірою поет" (Максим Рильський)

Цей вислів Максима Рильського став гаслом поетичного аматорського конкурсу його імені - Всеукраїнського поетичного вернісажу "Троянди й виноград", презентація якого відбулася 11 квітня в агенції УНІАН в Києві.

Поетичний аматорський марафон триватиме майже півроку – по вересень включно, після чого журі у складі якого Борис Олійник, Іван Драч, Микола Луків, Петро Засенко, Станіслав Шевченко, Вікторія Колесник і Максим Рильський-онук визначать до 12 лауреатів конкурсу, яких запросять в Київ на літературно-мистецький вечір урочистої церемонії вшанування, під час якої гості читатимуть свої вірші, отримають дипломи та почесні відзнаки – кришталеві троянди.

Це вже четвертий подібний конкурс імені Максима Рильського для поетів – аматорів країни. Перші три відбувалися в 2006, 2008 та в 2012 роках.

- Хочу відзначити, – зауважив спеціально для сайту «Медіа-коло» Максим Рильський, голова родинного Фонду свого діда, – що 2006 року лауреатом конкурсу стала 16-річна Наталія Коваль із Конотопу. А у 2012 році дипломантом конкурсу стала теж конотопчанка Олена Савела, яка тоді працювала кореспондентом в міські газеті «Конотопський край». (Сьогодні Олена Савела очолює редакцію цієї газети –m-k).

Як і в попередні роки організаторами Вернісажу-2017 виступили родинний фонд Максима Рильського,Український фонд культури та Київський літературно-меморіальний музей М.Т. Рильського за підтримки корпорації "Еталон".

За висловом Бориса Олійника, "Троянди й виноград" - найбільший в Україні аматорський поетичний конкурс та самий демократичний, оскільки виключає будь які обмеження, “аби жила в людині поетична іскра божа”.

А на думку Івана Драча, вернісаж продовжує благородну справу Максима Рильського – надає путівку в творче життя молоді, відкриває нові імена.

Микола Луків підкреслює високий художній рівень творів попередніх конкурсів попри їх аматорського статусу. Разом з тим, відзначає він, це своєрідні оглядини творчого стану поетичної громади суспільства, його настроїв, думок, сподівань. Вернісаж надає можливість людині будь якого віку та роду занять оприлюднити свою поетичну душу та серце.

- "Троянди й виноград" - це конкурс для найширших верств населення ( від 10 років й старше). Він ставить за мету відкрити дарування людини, яка, можливо, пише тільки для себе,- говорить Максим Рильський, голова родинного Фонду свого діда.- Поет завжди гостро відчуває ритми і болі життя, концентровано викладає їх сприйняття, а ми отримуємо духовний зріз життя суспільства, можливо емоційний, але не менш достовірний від рейтингів та опитувань".

За Положенням конкурсу, передбачено чотири номінації: патріотична лірика, філософська лірика, інтимна лірика, пейзажна лірика. Від кожного учасника чекають один або кілька віршів у друкованому вигляді загальним обсягом до 150 рядків.

Всі твори необхідно надсилати на адресу музею М.Рильського ( 03039,Київ-39, вул. Максима Рильського,7 з поміткою "Поетичний вернісаж"). Остання дата на поштовому штемпелі – 25 вересня.

Учасники конкурсу мають визначити та назвати номінацію свого твору, а також надати основні дані про себе – ПІБ, повна адреса-, контакт. тел., вік, освіта, місце роботи, посада.

Надіслані твори не рецензуються та не повертаються.

Контакти – Рильський Максим Георгійович, 050-330-77-42, 067- 503-15 -85, maxim.rylsky@gmail.com

Соціальні мережі
bottom of page