top of page

Музей мистецтва давньої української книги втратив значну частину колекції


книги музей Львів стародруки

У Львівській галереї мистецтв завершується звірка фондів. Перевірено уже і кириличні, і латинські фонди. З’ясувалося, що загальна кількість зниклих стародруків зросла до 224 манускриптів. Про це 24 квітня директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк повідомив ZAXID.NET.

Нагадаємо, у січні під час інвентаризації фонду кириличних стародруків у Музеї мистецтва давньої української книги, який знаходиться у підпорядкуванні галереї мистецтв, там недорахувались 95 видань та 2 рукописи. Загалом колекція кириличних стародруків налічує близько 600 позицій. Тобто у січні виявили зникнення практично кожної шостої одиниці зберігання.

Пізніше кілька стародруків були знайдені у фондах без інвентарних номерів, їх було ідентифіковано. Проте у ході подальшої звірки загальна кількість зниклих артефактів зросла – загалом зараз у музеї бракує 224 стародруки.

Інвентаризація відбувалась за наказом Тараса Возняка, який очолив Львівську галерею мистецтв у вересні минулого року. Вже тоді йшлося про те, що при перевірці стародруків німецькою, польською та іншими мовами може йтися про масштабніші пропажі.

Керівництво галереї вже зробило подання до СБУ та поліції. «Ми хочемо усе зробити максимально публічним, щоб справу було неможливо зам’яти», - наголосив Тарас Возняк, який вважає, що, можливо, експонати розкрадалися десятиріччями.

Соціальні мережі
bottom of page