top of page

Стартував прийом заявок на премію імені Лесі Українки


премія Лесі Українки

Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Кабінету міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва. Премію присуджують за твори, які сприяють вихованню молодого покоління в дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

Відбирає твори та готує обґрунтовані пропозиції щодо номінації їх на здобуття премії Комітет, до складу якого входять Голова (заступник Голови) Держкомтелерадіо, заступник Міністра культури, заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту, представники Національної спілки письменників, Національної спілки художників, Національної спілки театральних діячів, Національної спілки кінематографістів, інші особи за рішенням голови Комітету.

Згідно з положенням, до конкурсу допускають лише книжкові видання, що вийшли друком за останні три роки; премію не присуджують повторно та за твори, відзначені іншими преміями.

Для участі в конкурсі на здобуття премії до 1 грудня необхідно подати наступні документи:

- клопотання про присудження Премії з короткою характеристикою твору та його автора у паперовій та електронній формі;

- три примірники твору у друкованому вигляді (на диску);

- розширену анотацію на твір у паперовій та електронній формі;

- копії відгуків у засобах масової інформації, рецензії (за наявності);

- копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків, крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті.

Заявку з приміткою «На здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва» слід надсилати до Держкомтелерадіо за адресою: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2. Контактний телефон: 278-87-56, e-mail: kan@comin.gov.ua, sector@comin.gov.ua.

Нагадаємо, нагороду, засновану 1971 року на честь святкування 100-річчя від дня народження Лесі Українки, вручають щороку 25 лютого в день народження письменниці. Від 1972 до 2003 року відзнака мала назву «Літературна премія імені Лесі Українки», 2004-го премія отримала статус урядової та змінила назву. Відтоді її присуджують у чотирьох номінаціях у розмірі 10 тисяч гривень кожна: літературні твори для дітей та юнацтва; художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва; театральні вистави для дітей та юнацтва; кінотвори для дітей та юнацтва.

Серед лауреатів премії за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва – письменники Надія Гуменюк, Григорій Фалькович, Дмитро Чередниченко, Зірка Мензатюк, Євген Білоусов, Галина Малик, Анатолій Качан, Володимир Рутківський, Анатолій Камінчук, Василь Чухліб, Володимир Лучук, Анатолій Костецький, Михайло Слабошпицький, Борис Харчук, Віктор Близнець, Анатолій Давидов, Борис Комар, Всеволод Нестайко, Григір Тютюнник, Платон Воронько, Юрій Збанацький, Наталя Забіла, Ганна Чубач та інші.

За художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва нагороджено художників-ілюстраторів Вікторію Ковальчук, Катерину Штанко, Марину Пузиренко, Людмилу Кириленко та Олену Зеркалій, Арсена Джанік’яна.

Джерело: "ЛітАкцент"

Соціальні мережі
bottom of page