top of page

Підсумки ювілейного Дитячого Форуму у Львові


Дитячий Форум Львів

З 1 до 4 червня у Львові відбувся 10-ий Дитячий Форум – захід, у якому поєднується гра з отриманням різних корисних вмінь і навичок, де письменники, художники, науковці, спортсмени, музиканти, винахідники, музейники, бібліотекарі, майстри діляться своїми вміннями з дітьми і цим роблять світ кращим.

Засновником та організатором Дитячого Форуму від 2007 р. є ГО «Форум видавців». Від 2016 р. захід проводиться в рамках програми «Львів – місто літератури». Співорганізатори: Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Культурно-мистецький центр «Львівський Палац мистецтв», НСУО «Пласт».

Ювілейний Дитячий Форум відбувся у форматі великої просторової гри-квесту «Космовізія: супергерої та книжкова туманність». За легендою, діти рушали в космічну мандрівку. У відкритому космосі вони зустрічались із проблемою космічного сміття, яке заполонило майже всю Галактику. Отримавши особливу місію – врятувати Всесвіт, – діти проходили інтерактивні завдання в 9 тематичних зонах, збирали ігрові наліпки, «прокачували» Суперсили, для виконання яких їм необхідно набути нових знань та навичок. Рухаючись за маршрутом гри, вони отримували корисний практичний досвід пізнання світу та своїх можливостей. Метою кожного гравця було гідне проходження випробувань гри-квесту та отримання почесних статусів: «Косморейнджер», «Космогерой» і «Супергерой».

Загалом, за всі чотири дні Дитячого Форуму статус «Супергерой» отримало 1350 дітей.

Важливою складовою заходу був книжковий ярмарок, у якому взяло участь 39 видавництв з усієї України, 8 з яких були на Дитячому Форумі вперше.

Всього у межах Дитячого Форуму-2017 відбулося 1464 заходів, з них:

• 89 спортивних; • 145 літературних та видавничих; • 77 з музики, кіно й театру; • 73 для мандрівників; • 138 з мистецтва та крафту; • 94 на тему екології; • 128 у межах 2-х розвивальних квестів – музейного, бібліотечного; • 245 заходів, пов’язаних з наукою, винаходами, мейкерством; • 300 ігрових батлів; • 139 інтерактивних занять для дітей до 3 років; • 24 інклюзивних заходів; • 10 мистецьких та 2 екологічні виставки.

Дитячий Форум відвідало 11 206 осіб, з них: 6 163 відвідувачів, які придбали квитки 5 043 взяли участь у заході безкоштовно, в тому числі: – 1 876 дітей пільгових категорій; – 223 супроводжуючі особи; – 1420 дітей за квотою партнерів; – 1524 дитини за квотою учасників.

У Дитячому Форумі взяло участь 440 учасників, серед яких – видавництва, музеї, театри, бібліотеки, виробники іграшок, громадські та освітні організації, автори, художники, музиканти, науковці, мандрівники.

137 добровільних помічників допомагало у проведенні Дитячого Форуму, серед них – 47 членів Національної скаутської організації України «Пласт».

Події Дитячого Форуму висвітлювало понад 100 журналістів з 72 ЗМІ.

За подіями Дитячого Форуму слідкувало 30 366 підписників на Фейсбуці.

Програма Дитячого Форуму була опублікована на сайті bookforum.ua, а також надрукована і розповсюджена тиражем у 14 000 примірників.

Традиційно гостями Форуму стали переможці Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2017», 43 дитини з 21 області і м. Львова. Для них була організована спеціальна програма, що включала різноманітні зустрічі з письменниками та читання, інтеграційну вечірку, на якій можна було побачити виступи Джошуа Пратта та формації Funkmasters, брейн-штормінг за участі Мар’яни Савки, Анастасії Левкової, Наталки Малетич та Юлії Лящинської. Книгомани мали змогу побувати в Астрономічній обсерваторії, де для них провели ексклюзивну екскурсію, а також переглянути разом з письменником Андрієм Бачинським українські короткометражки, обговорити їх і навіть створити сценарій для нового фільму. Родзинкою програми переможців стала урочиста Церемонія нагородження в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені І. Франка, яка відбулась у форматі театралізованого дійства в стилі книг про Гаррі Поттера.

У Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Книгоманія» взяло участь понад 65 тисяч маленьких читачів.

Джерело: "ЛітАкцент", фото - Фейсбук Форуму Видавців

Соціальні мережі
bottom of page