top of page

"ЧЕчитка": у Черкасах читатимуть книгу сумського письменника


письменник Суми видавництво

Більше детективів та ширший вибір видань: у Черкасах вдруге стартує «ЧЕчитка» від ГО «Книжковий маестро». Це літературний проект, який дає змогу черкасцям прочитати найсвіжіші новинки сучасної української літератури абсолютно безкоштовно. Головна умова – заповнити анкету та лишити невеликий відгук про видання.

«ЧЕчитка-2» стартує з літа, тобто раніше, ніж минулорічна (попередній конкурс починався із листопада 2016го року). Все – аби продовжити час на прочитання видань та охопити ще більше читачів.

«Цьогоріч ми більш ретельно підійшли до вибору книг, – говорить голова «Книжкового маестро» Людмила Фіть. – Якщо раніше вибір видань був спонтанним, адже ми покладалися на рекомендації видавництв, то в цей раз ми звернулися до експертів та критиків, які радили, що обрати. Зокрема, нам допомагала Тетяна Трофименко – одна з найбільш авторитетних критиків України. І так сталось, що багато видань, які пропонуємо для читання – детективного жанру (попередньо була лише одна книга). Напевно, це пов’язано з тим, що цей жанр нині активно розвивається. Зараз маємо сім книг, двоє з яких – від черкаських авторів. Усі – 2017 року, адже хочемо долучати наших читачів саме до найсвіжішої української літератури».

До читання «Книжковий маестро» на цей час пропонує такі видання: Олександра Ірванця «Харків 1938», сумчанина Владислава Івченка «Детективна агенція «Буря і натиск», Володимира Єрмоленка «Ловець Океану», Тетяни Брукс «Ожеледиця», Назара Вівчарика «П’ятеро як один», Олександра Шелепала «На кордоні ходять чорні пси», Дари Корній «Місячне насіння». Втім список, зазначають організатори, ще буде поповнюватися.

«Детективна агенція «Буря і Натиск» Владислава Івченка – це пригодницький роман з елементами детективу та фантастики, який розповідає про роботу детективної агенції в сучасному українському селі. Незвичайна пара детективів провадять розслідування злочинів, яких в спокійному житті української провінції виявляється на диво багато. Правовий феодалізм, дивовижні секти, останні досягнення генної інженерії, неможливе кохання і творча криза, а також авторські малюнки, про все це і не тільки можна прочитати у цій книжці.

«Ще очікуємо видання Любки Дереша. Велике поповнення у назвах буде після Львівського форуму, – говорить Людмила Фіть. – Також, хочемо щоб і черкасці нам пропонували, що хочуть прочитати. Запропонувати видання можна у нашій спільноті «ЧЕчитка» у Фейсбуці. Але лише сучасних українських авторів. Роздумували, щоб брати перекладні видання до конкурсу, але поки рано. Також були пропозиції і про дитячу «ЧЕчитку». Втім, її важче організувати, адже видання треба пристосовувати під конкретний вік. Тому не ризикнули».

Для об’єктивнішого оцінювання видань – цьогоріч пропонуватимуть черкасцям прочитати максимальну кількість назв із запропонованих. Щоб кожен міг обрати для себе фаворита. Весь перелік книг доступний безкоштовно. Натомість – варто лише заповнити паперову або онлайн анкету і лишити в мережі невеликий відгук про видання.

Отримати книгу, як і подивитися всю необхідну інформацію та знайти анкету можна на сторінці «ЧЕчитки» у Фейсбуці.

Джерело: "Буквоїд"

Соціальні мережі
bottom of page