Український інститут книги представив пріоритети своєї діяльності


Інститут книги видавництво издательство

Нещодавно призначена директор Інституту книги Тетяна Терен на прес-конференції у вівторок, 1 серпня, розповіла про напрямки розвитку цієї державної інституції, повідомляє “LB.ua”.

"Основне завдання - створити єдиний центр, який буде консолідувати авторів і розповсюджувачів книг", - заявила Т. Терен.

Серед її планів - проведення дискусійних клубів для читачів, зустрічей, воркшопів і семінарів для книгорозповсюджувачів. Одна з цілей - набрати добру команду, яка шукатиме партнерів, залучатиме бюджетні і позабюджетні кошти для проектів, а також розподілятиме державне фінансування для проектів у сфері книговидання і літератури.

За словами директора Інституту книги, розповсюдження українських книг в Україні та за кордоном було і залишається одним із пріоритетів діяльності закладу. Саме тому Україна традиційно візьме участь у Франкфуртському книжковому ярмарку.

Не менш важливий напрямок розвитку інституту - це підтримка перекладів української літератури на іноземні мови. "У нас не вистачає премії для іноземних перекладачів, а це важливо за умов розвитку книги", - підкреслює Терен.

Вона переконана, що особливу увагу необхідно приділити бібліотекам і розширенню їхніх каталогів. Інститут також буде працювати над створенням цифрової бібліотеки, на яку вже виділено бюджетні кошти.

Терен додала, що реформи зазнає і програма "Українська книга": до кінця року пройдуть її широкі обговорення. "Для мене на цьому етапі ключові поняття - максимальна прозорість і залучення незалежних, незаангажованих експертів", - сказала вона.

Уже на цьому етапі інститут зіткнувся з багаторічними проблемами у книжковій сфері. "Ми голодні", - стверджує президент української Асоціації книговидавців Олександр Афонін, маючи на увазі те, що тематика книг, які видають в Україні, не така широка, як хотілося б. Звідси, за словами Афоніна, випливає і проблема перекладів спеціалізованої літератури, і відсутність фінансових можливостей для створення таких проектів.

Популяризація української книги повинна початися з обміну літературою між регіонами, вважає Тетяна Терен. «Без цього нам буде важко будувати свою країну як єдину, - впевнена вона, - треба вибирати партнерство як спосіб роботи».

Нагадаємо, Верховна Рада 28 січня 2016 року прийняла закон про внесення змін у деякі закони щодо вдосконалення системи державного управління у книговидавничій сфері (законопроект №3084). Закон установлює засади діяльності Українського інституту книги - державної неприбуткової організації, яка належить до сфери управління Міністерства культури. 13 липня конкурсна комісія при Мінкульті оголосила Тетяну Терен директором Українського інституту книги.

Нещодавні публікації
Соціальні мережі

2015 - 2019 © "Видавничий будинок "Еллада" 
Права захищені. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання)

на ellada-sumy.com  

 

м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва (Кірова), 25/1 (1 поверх, офіс 1)
тел.: (0542) 78-18-25, 78-18-24

моб. (095) 313-10-35,

(096) 250-82-70

e-mail: ellada-s@ukr.net

  • Wix Facebook page

«Видавничий будинок «Еллада» пропонує повний цикл послуг у галузі книговидавництва та поліграфії в місті Суми.