top of page

Готується до друку ювілейний альбом Сумської дитячої художньої школи


Художня школа альбом видавництво издательство

Сумська дитяча художня школа імені М.Г. Лисенка відзначає 40-річний ювілей. З нагоди цієї поважної дати відкрилася ретроспективна виставка робіт викладачів та учнів школи за чотири десятки років історії закладу, і найближчим часом у “Видавничому будинку “Еллада” з друку вийде ексклюзивний альбом“Мрії збуваються”.

Експозиція кращих художніх робіт викладачів і учнів Сумської дитячої художньої школи під назвою “Мріїі збуваються” відкрилася 5 вересня у Сумській міській галереї, триватиме до 15 вересня.

“Виставка ретроспективна, тобто ми брали з фондів галереї нашої, з фонду методичного - брали всі роботи 1970-х, 80-х, 90-х років - відбирали такі, щоб вони експозиційно були на вищому рівні, - розповів директор Сумської дитячої художньої школи імені М. Г. Лисенка Олексій Кузьменко. - Ну, і сьогоднішні роботи, тому що молодь сьогодні більш талановита. Наша школа одна-єдина такого рівня в області, вже налічується до двох тисяч випускників. Випускники мають статус “Заслужений працівник культури”, “Заслужений художник”.

За словами керівника закладу, до художньої школи приходять цілими поколіннями: колишні вихованці приводять на навчання вже своїх онуків.

“Ми вітаємо наших партнерів - колектив Сумської дитячої художньої школи та її керівника Олексія Дмитровича Кузьменка з 40-річчям закладу. Бажаємо викладачам і учням школи успіхів на ниві мистецтва, творчого натхнення, професійного розвитку і ще багато років плідної праці для виховання юних талантів, - говорить Інна Щербина, головний редактор “Видавничого будинку “Еллада”. - Випуск ювілейного альбому творчих робіт школи - це відповідальна і урочиста місія для нашого видавництва. Цей унікальний художній альбом поповнить мистецьку скарбницю нашого краю і у вигляді книги допоможе зберегти для наступних поколінь кращі зразки художньої майстерності обдарованих сумчан”.

Видання “Мрії збуваються” є ілюстративним каталогом однойменної ретроспективної виставки, в якому розповідається про історію розвитку мистецької освіти в Сумах і заснування “художки”, представлено близько 600 художніх робіт, систематизованих за п’ятьма основними напрямками: живопис, композиція, графіка, малюнок, декоративно-ужиткове мистецтво.

Альбом також презентує викладацький колектив Сумської дитячої художньої школи, таким чином поєднуючи в одній книзі історичні, творчі та фахові здобутки головного осередку художньої мистецької освіти в місті Суми.

Видання виконується на високому дизайнерському та поліграфічному рівні, з використанням кращих матеріалів і технології друкарства, які максимально точно передають художню виразність і колористику творчих робіт.

Книга-альбом “Мрії збуваються” вийде з друку найближчим часом і стане гарним подарунком до ювілею.

Фото: Facebook О. Кузьменко, Агенція промоції "Суми"

З історії Сумської дитячої художньої школи.

Розвиток мистецької освіти в місті Суми розпочався з діяльності художньої студії, яку організував у 1928 році художник, педагог і громадський діяч, учень І.Ю. Репіна Никанор Харитонович Онацький. В 1946 році при Будинку народної творчості була заснована студія образотворчого мистецтва, якою керували І.Т.Гриченко, М.Д.Бончевський та в останні роки її роботи Б.Б.Данченко. Студія мала статус Народної. Сумська дитяча художня школа заснована рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 18 серпня 1977 року та в 2007 році отримала статус комунального закладу Сумської міської ради – Сумська дитяча художня школа. У різні роки школу очолювали: В.Сошенко, В. Півень, О. Проценко, В. Горбунов у 80-ті та 90-ті роки ХХ ст. З 2004 року школу очолює її сьогоднішній керівник О. Д. Кузьменко. З 2006 року школа носить ім’я видатного українського скульптора, народного художника України, академіка, професора, уродженця села Шпилівки на Сумщині Михайла Григоровича Лисенка. Цього ж року з ініціативи школи був організований Відкритий конкурс юних художників з скульптури, де юні таланти заявляють про себе як творчі особистості. Близько чотирьох сотень учнів сьогодні отримують відповідні знання з малюнку, живопису, композиції, історії мистецтв та скульптури.

Соціальні мережі
bottom of page