top of page

Уряд запланував 94 млн грн на діяльність Інституту книги і цільову програму книговидання на 2018 рік


українська книга видавництво книговидання

У проекті державного бюджету на 2018 рік закладено 5,4 млрд грн для Міністерства культури (5,1 - із загального фонду, близько 300 млн - зі спеціального), повідомляє "Lb.ua".

Згідно з додатком №3 до законопроекту №7000, зареєстрованого на сайті Верховної Ради, із цих грошей 520 млн грн піде Держкіно, 57 млн - на Інститут національної пам'яті.

Зокрема, 500 млн грн виділять за статтею "Створення та розповсюдження національних фільмів, підтримка ДП "Національний центр Довженка". Така сама сума була виділена на 2017 рік, і, незважаючи на обіцянки збільшити бюджет Держкіно на наступний рік, вона залишилася колишньою.

З 57 млн грн Інститут національної пам'яті витратить 21 млн на управління у сфері збереження національної пам'яті та 35,6 млн - на заходи у сфері політики пам'яті, діяльність Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції гідності й державного архіву інституту.

З бюджету, виділеного на апарат Мінкульту, 211 млн направлять на школи та позашкільні навчальні заклади, що спеціалізуються на освіті у сфері мистецтва й культури; 1 млрд - на підготовку кадрів у сфері культури у ВНЗ; 1 млрд - на фінансову підтримку національних театрів; 590 млн - на підтримку національних колективів, концертних організацій і цирків; 647 млн - на національні музеї, бібліотеки і культурно-просвітницькі центри; 223 млн - будівництво об'єктів загальнонаціонального значення; 392 млн - збереження культурної спадщини; 200 млн - функціонування Українського культурного фонду; 94 млн - діяльність Інституту книги (зокрема - на програму "Українська книга").

Кабінет Міністрів схвалив проект державного бюджету на 2018 рік на засіданні уряду 15 вересня.

Соціальні мережі
bottom of page