top of page

Сумщина запрошує на міжнародний літературно-мистецький фестиваль "Кролевецькі рушники"


кролевецькі рушники Сумщина фестиваль видавництво

З 28 вересня до 1 жовтня у Кролевці на Сумщині проводитиметься XXII Міжнародний літературно-мистецький фестиваль "Кролевецькі рушники", повідомляє "Укрінформ".

"Фестиваль передовсім має на меті розвиток усіх видів і жанрів народної творчості, збагачення національної культурної спадщини кращими творами аматорського і професійного мистецтва, популяризацію традиційних виробів художнього ткацтва Кролевеччини. З 2007 року захід має статус міжнародного", – зазначила начальник відділу культури Кролевецької райдержадміністрації Наталія Сіра.

За її словами, на жителів Кролевеччини та численних гостів району чекає цікава, колоритна і насичена програма, неперевершене дійство, зустріч з титулованими земляками, самобутніми майстрами.

Крім того, столиця рушників – Кролевець - очікує на прибуття делегацій як з близького, так і далекого зарубіжжя. Зокрема, участь у фестивалі запланували артисти та митці з Польщі, Естонії, Китаю, Кореї, Білорусі та інших країн.

Нагадаємо, для кролевецького рушника характерне поєднання білого і червоного кольорів. Велику цінність становить орнамент, що прикрашає рушники. На білому фоні між густо червоними смугами ткався багатий орнамент, яким ткачі передавали навколишній світ умовними знаками: прямою горизонталлю – означали землю, хвилястою – воду, хрестом – вогонь. Одні рушники суціль заткані візерунками, на інших вони є густішими по краях і рідшими до середини. Відомі і старовинні кролевецькі рушники, надзвичайно густо заткані червоним. Це був фон, а орнамент на ньому творили залишені не затканими білі прямокутники, розташовані то ланцюжком, то врозсип, то зірчасто, рівні й хвилясті паралельні лінії. В орнаменті витримувались геометричні форми. В геометризованому стилі зображались на рушниках квіти, листя, колоски, зірки, птахи, вода, небо.

Соціальні мережі
bottom of page