top of page

У Канаді презентували книгу про українські добровольчі батальйони


добробати книга видавництво презентація

24 вересня у театрі Інституту Святого Володимира у Торонто відбулася презентація англійського та українського видання книги «Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну». Книга окреслює події 2014-2015 років, коли для збройного опору російській гібридній агресії у складі МВС України була створена система добровольчих підрозділів, повідомляє Урядовий портал.

У презентації взяли участь Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, заступник Міністра внутрішніх справ Вадим Троян, Посол України у Канаді Андрій Шевченко, радник міністра, екс-боєць 20-го батальйону територіальної оборони Збройних Сил України Євген Тєрєхов, члени української команди “Ігор нескорених”, які щойно відкрилися у Торонто, представники Уряду Канади, громадських українських та волонтерських організацій у Канаді.

За словами Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, четвертий рік поспіль Україна збройно захищає свою незалежність у протистоянні підступній гібридній агресії Росії, яка, всупереч міжнародному праву, анексувала Крим та окупувала частину Донбасу. Ціною життя тисяч своїх громадян, Україна боронить мир і демократичні цінності західної цивілізації від неоімперської політики нашого східного сусіда.

Своєю чергою Вадим Троян - учасник добровольчого руху, один із керівників батальйону «Азов», а нині заступник Міністра внутрішніх справ, зазначив, що ця книга про простих хлопців, які по краплі з усієї країни збіглися в могутню річку, що зупинила ворога.

«В Україні війна. Я досі не можу цього усвідомити. А тоді, в 2014 році, здавалося, що ти дивишся фільм. Проводжаєш друзів на війну - це фільм, збираєш свій рюкзак - фільм, потрапляєш під обстріл - фільм. Тоді, у 2014 році нас застали зненацька. І зараз, якби мене запитали, як нам вдалося відстояти Україну, яку цілеспрямовано залишали без війська, я не вагаючись відповім – це все наші чоловіки-добровольці. Вони не думали про гроші, не думали, що залишають роботи – вони рушали виконувати священний обов’язок – боронити Батьківщину. Я пишаюся тим, що був з цими добровольцями в одних окопах. Про цих людей варто знати, про них варто писати, про них повинні пам’ятати», - зазначив Вадим Троян.

Книга «Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну» - перше видання про історію добровольчого руху в Україні. Створення добробатів, їхній бойовий шлях і сучасний стан - усе це безпосередньо з уст учасників подій, політиків, військових, громадських діячів, волонтерів і журналістів, всього понад 30 спогадів. Книга вийшла у 2016 році накладом понад 10 000 примірників, значна частина якого була презентована безпосереднім учасникам тих подій та родинам загиблих. Видання було представлено на Львівському та Київському книжкових форумах.

Читайте також: Героям слава! Пам'яті захисників України присвячується

Соціальні мережі
bottom of page