top of page

На фестивалі "Кролевецькі рушники" презентували поетичні збірки та краєзнавчі видання


З 28 вересня до 1 жовтня у Кролевці на Сумщині проходив Міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Кролевецькі рушники».

Як розповіли в управлінні культури і туризму Сумьскої облдержадміністрації, відкриття фестивалю відбулось на території музею кролевецького ткацтва, що знаходиться в садибі Огієвських, де свого часу перебував Тарас Шевченко. Традиційно хлібом-сіллю на незрівнянім кролевецькім рушнику зустрічали гостей двадцять другої фестивальної осені. Вітали фестиваль відомий поет, почесний громадянин Кролевеччини, голова оргкомітету фестивалю М.В. Шевченко, начальник управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації О.П. Мельник, голова Кролевецької районної державної адміністрації О.В. Кучерявий, голова Кролевецької районної ради М.В.Авраменко, народна артистка України, почесний громадянин м. Кролевець Є.В. Колесник, представники делегацій Польщі та Естонії та багато почесних гостей з різних куточків України.

Упродовж фестивальних днів на гостей фестивалю чекала насичена програма: виставки виробів декоративно-ужиткового мистецтва майстрів України; короваїв сільських територіальних громад району; художніх робіт земляків Михайла Шевченка та Сергія Кривенка; роботи юних художників – учнів Кролевецької дитячої школи мистецтв; інсценізація елементів традиційного поліського весілля у виконанні фольклорних колективів Сумщини; майстер-класи з різних видів народних промислів та ще багато цікавого.

На Кролевеччину завітали поети та письменники зі своїми доробками. У рамках фестивалю відбувся творчий вечір Михайла Васильовича Шевченка, де була презентована нова поетична збірка «Прихиляю тобі небеса». Під час відкриття фестивалю відбулась презентація книги «Григорій Іванович Калиновський» та його знаменита книга «Опис весільних українських простонародних обрядів», що містить передрук оригіналу та ряд цікавих краєзнавчих матеріалів, упорядкованих краєзнавцем О.Т. Холоєвським. Подарувала землякам свій ліричний щоденник «На нашій, на своїй землі» Ірина Родченко – виконавчий директор Сумського земляцтва у місті Київ. Світлана Шевченко впорядкувала поетичні афоризми свого чоловіка Михайла Шевченка у збірку «Будь, як Земля. Не зійди із осі!»

Цього року на Кролевеччину завітали делегації з Польщі та Естонії. У рамках фестивалю були проведені майстер-класи з ручного переборного ткацтва, зустрічі у форматі «круглого столу» за участю дослідників, науковців, майстрів з України та Естонії, які очолили Олександр Буценко, виконуючий обов’язки директора Українського центру культурних досліджень Міністерства культури України, та заступник директора з наукової роботи закладу Валентина Дем’ян.

Творча делегація з Естонії у складі начальника департаменту підтримки програм Естонського центру народної культури Маргіт Сальмар, майстринь ткацтва Ріеки Герн та Інгрід Кала та учасників хору традиційного сетуського поліфонічного співу леєло «Siidisõsara» познайомили гостей фестивалю з унікальними традиціями сетуської культури, яка занесена до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини людства.

На сцені районного будинку культури відбувся Міжнародний конкурс пісенної творчості «Мелодії вічності», в якому взяли участь 39 колективів та солістів з регіонів України та зарубіжжя. Журі під головуванням народної артистки України, професора Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського Євдокії Колесник високо оцінило виконавську майстерність учасників. А Гран-Прі конкурсу отримала Катерина Вовк з міста Київ, яка виступила в номінації «академічний вокал».

Душевним теплом був наповнений вечір-зустріч земляків «Древо моїх батьків», де вшанували почесних громадян Кролевеччини, земляків-ювілярів.

Упродовж фестивалю для кролевчан та гостей міста на сценічних майданчиках виступали творчі колективи та окремі виконавці з Києва, Полтави, Чернігова, Шосткинського, Путивльського, Середино-Будського, Глухівського, Роменського районів Сумської області.

Апогеєм фестивалю став заключний гала-концерт «Рушникова душа України». Почесним дипломом у номінації «Нові імена Кролевеччини» на святі відзначили юну талановиту піаністку – ученицю Кролевецької дитячої школи мистецтв Дарію Собко.

Почесне звання «Берегиня-2017» присвоєно співачці з міста Полтава Оксані Христиченко, яка своїм чарівним голосом прикрасила всі концертні програми фестивалю.

Протягом фестивальних днів у заходах взяли участь майстри народного мистецтва з Сумської та Прилук Чернігівської областей, Полтави, Тернополя, Луцька, Білої Церкви, Естонії, Польщі.

Соціальні мережі
bottom of page