Фонд Івана Франка оголосив про прийом робіт на здобуття міжнародної премії


Фонд Івана Франка премія видавництво

Фонд Івана Франка оголосив про початок прийому робіт на здобуття Міжнародної премії його імені у 2018 році з 15 січня. Про це повідомив Ігор Курус – директор-розпорядник Міжнародного фонду Івана Франка – на прес-конференції в Укрінформі.

«Фонд приймає роботи з 15 січня до 1 березня 2018 року, тобто науковці мають півтора місяця.

6 номінантів на здобуття премії, по 3 у кожній номінації — за вагомі здобутки у галузі україністики та за вагомі здобутки у галузі соціально-гуманітарних наук — буде визначено Міжнародною радою експертів на початку травня 2018 року. Лауреатів премії обере та оголосить Міжнародне журі, яке засідатиме 22-24 червня у Віденському університеті. А 27 серпня, у день народження Івана Франка, на його батьківщині в місті Дрогобичі відбудеться церемонія нагородження», – сказав Курус.

Він зазначив, що міжнародне журі складається з 12 членів і цього року в журі було 12 докторів наук із 6 країн світу. Географія представництва експертів теж широка, як географічно — в експертній раді цьогоріч було 49 вчених з 11 країн світу, зокрема з Колумбійського університету в США, з Великої Британії, Німеччини, Ізраїля, Хорватії, Словенії, — так і щодо наукових дисциплін.

Курус додав, що правління Фонду внесло зміни до деяких положень премії, «щоб члени журі і експертні ради, які працюватимуть з роботами і науковцями, змогли зробити більш об’єктивну оцінку».

«Премія імені Івана Франка фактично побудована за Нобелівською системою, тож оцінюватимуть наукові роботи за трьома ступенями — номінаційні комітети, міжнародна експертна рада та міжнародне журі, що дає всі підстави визнавати, що премія відповідає всім найвищим критеріям об’єктивності та прозорості при її присудженні”, — підкреслив у свою чергу Володимир Бугров — член правління Міжнародного фонду Івана Франка, проректор Київського національного університету ім. Т.Шевченка.

Бугров нагадав, що у 2016 та 2017 роках розмір преміального фонду був 500 тис. грн. Щодо 2018 року, то, за його словами, розмір премії буде визначений у січні.

«Уже сьогодні Міжнародна премія імені Івана Франка стала явищем, яке є новим для України. Премія імені Івана Франка — це своєрідний ліфт для український вчених, це шанс стати відомим і поширити свої надбання у світі. З іншого боку, це своєрідне вікно в Україну, яке відкриває науковцям свіжу державу», — наголосив Роланд Франко — голова правління Міжнародного фонду Івана Франка.

Він зазначив, що в минулі роки премія мала високу конкуренцію і достойних лауреатів, і висловив сподівання, що й наступного року лауреатами премії стануть достойні вчені, які зроблять яскравий внесок у розвиток україністики та соціально-гуманітарних наук.

Як зазначалося, на здобуття Міжнародної премії ім. Івана Франка роботи науковців мають подавати академічні установи, вищі навчальні заклади України та країн світу, з якими Україна має дипломатичні відносини, а також лауреати премії попередніх років.

З переліком документів та з положенням про Премію можна ознайомитися на сайті Фонду.

Роботи на здобуття Премії слід надсилати на поштову адресу: 01034, м. Київ, вул. Володимирська, 48а, оф. 15 або на електронну адресу: frankofund@ukr.net.

Джерело: "Літакцент"

Читайте також: Книга року ВВС—2017: оголошено конкурс читацьких рецензій

Соціальні мережі