top of page

У Дніпрі нагородили володарів Відзнаки імені Івана Багряного 2017 року


видавництво Іван Багряний відзнака

Іван Багряний, видатний письменник і політичний діяч, автор книг поезії і прози «Золотий бумеранг», «Тигролови», «Сад Гетсиманський», «Буйний вітер», «Огненне коло», «Людина біжить над прірвою» та ін.

Відомо, що за часів раяднської влади письменник був змушений виїхати за кордон, але й там, в еміграції, до останнього подиху боровся за незалежність рідної України, соціальний захист знедолених, розкріпачення кожної людської особистості. Художні й публіцистичні твори І. Багряного видавалися іншими мовами не тільки в Європі, а й у США та Канаді.

З метою популяризації ідей, творчості та життєвої державницької настанови визначного українця, Фундація Івана Багряного (США) та Всеукраїнський щомісячник «Бористен» (представництво Фундації Івана Багряного на Січеславщині) заснували Відзнаку імені Івана Багряного.

У 2017 році лауреатами почесної нагороди стали:

  • Владика Симеон, керуючий Дніпропетровською Єпархією УПЦ КП (м. Дніпро) – за розбудову Української Церкви на теренах Наддніпрянщини, патріотичну діяльність та підтримку бійців АТО, волонтерів і родин українських воїнів.

  • Тетяна Дзюба, поетеса, перекладач, літературознавець, журналістка, науковець, доктор наук із соціальних комунікацій, професор (м. Чернігів) – за високоталановиті переклади українською мовою віршів видатних поетів світу.

  • Світлана Талан, письменниця (м. Сєверодонецьк Луганської області) – за визначну творчу діяльність та систематичне висвітлення боротьби українського народу за свою незалежність і сучасне життя Донбасу в художніх творах та публіцистичних статтях у журналі «Бористен».

  • Родина Івана та Світанни Свириденко (Коннектикут, США) – за багаторічну, протягом не одного десятиріччя, просвітницьку роботу в діаспорі та Україні спрямовану на збереження національної ідентичності українців, примноження духовності нашого народу, сприяння поширенню національної культури, мови, стародавніх народних традицій. А також за волонтерську діяльність щодо підтримки Збройних Сил України у війні з російськими агресорами на Донбасі.

  • Сергій Дзюба, письменник, журналіст, перекладач, критик, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України (м. Чернігів) – за видатну міжнародну діяльність на благо України.

  • Подружжя Антона та Ольги Філімончук (Нью-Джерсі, США) – за сприяння посиленню впливу діаспори на прийняття політичних рішень влади США на користь України, поширенню правди на Заході про Голодомор в Україні 1932-1933 років, організацію та участь у численних громадських акціях, спрямованих на утвердження демократії і незалежності України.

У ході святкової імпрези, окрім віншування переможців, прозвучав усний випуск журналу «Бористен»; відбулося знайомство з новою книжкою видавництва щомісячника – «Мобілізовані серцем. Волонтери російсько-української війни»; виступили талановиті митці.

Джерело: "Буквоїд"

Соціальні мережі
bottom of page