top of page

“Шевченкіана Миколи Бондаренка” - нове прочитання творів Кобзаря


Видавництво Еллада Суми Шевченкіана

Нещодавно в Сумах вийшла друком книга-альбом “Шевченкіана Миколи Бондаренка”. Цей високоякісний художній альбом із гравюрами та екслібрисами, присвяченими життю та поезії Тараса Шевченка, став наступним спільним проектом художника і творчого колективу “Видавничого будинку “Еллада”.

“Від 1983 року і до сьогодні я продовжую працювати над шевченкіаною, бо ця тема – безкінечність. В своїх ліноритах я ніколи не відходив від сюжетної лінії віршів поета. Тому у мене немає гравюр «за мотивами», бо вважаю – Тарас Григорович настільки глибокий почуттями і думками в своїх творах, що тільки б вистачило розуміння та ще й уміння художнику все це виразити в своїх творах”, - розповідає у передмові до видання автор ліноритів.

“До “Шевченкіани” протягом останніх років у нашому видавництві побачили світ декілька потужних видань авторства Миколи Бондаренка: “Україна–1933: кулінарна книга”, “Слово о полку Ігоревім”, “Корінням із Сумщини” - всі ці творчі задуми мають міцну національну ідейну основу, - зазначає Інна Щербина, головний редактор “Видавничого будинку “Еллада”. - Перші два видання увійшли до державного музейного фонду, вони є сертифікованими експонатами Музею книги і друкарства України. Сподіваємося, що нова книга займе почесне місце в духовній скарбниці Сумщини й усієї України”.

Окремо хочеться звернути увагу читача на шрифт, яким у виданні надруковані поетичні рядки Тараса Шевченка. Шрифт повністю відтворює почерк поета, він був розроблений також до 200-ї річниці дня народження Кобзаря українськими графічними дизайнерами, базуючись на факсимільному виданні рукописної збірки «Три літа», що зберігається в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка.

Самобутнє світосприйняття художника і поєднання поезії Кобзаря з його авторським написанням створює неповторне прочитання його творів, що й намагалися передати видавці у книзі “Шевченкіана Миколи Бондаренка”.

Книга вийшла в межах заходів Програми економічного і соціального розвитку Сумської області. Знайти видання невдовзі можна буде на книжкових полицях бібліотек області, у навчальних закладах, музеях.

Фото: sm.gov.ua

Соціальні мережі
bottom of page