Оголошені переможці першого конкурсного туру на Шевченківську премію


видавництво Шевченківська премія

17 листопада цього року відбувся перший конкурсний тур серед літературно-мистецьких творів, висунутих на здобуття Національної премії 2018 року, повідомляє Національна спілка письменників України.

За результатами відкритого голосування членами Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка до другого конкурсного туру допущені твори і роботи таких авторів:

У номінації «Література, публіцистика, журналістика»:

  • Емма Андієвська (книги «Міста-валети», «Бездзигарний час», «Шухлядні краєвиди», «Маратонський біг» і «Щодення: перископи»);

  • Юлія Бережко-Камінська (книга «Пошепки і вголос»);

  • Брати Капранови (книга «Забудь-річка»);

  • Іван Корсак (книги «Борозна у чужому полі», «Вибух у пустелі», «На розстанях долі»);

  • Сергій Плохій (книга «Брама Європи»);

  • Володимир Рафєєнко (книга «Довгі часи»);

  • Василь Рябий (книга «Сологолос»);

  • Ольга Слоньовська (книга «Упольоване покоління»);

  • Оксана Смола (книга «Вітрильник у Божих долонях»);

  • Сергій Татчин (книга «Пташка»);

  • Галина Тарасюк (книга «Зоре моя вечірняя, або Пророк і Марія»);

  • Віктор Терен (книга «Жити»);

  • Антонія Цвід (книги «Возлюбленик муз і грацій», «І темнії ночі, і ласки дівочі» та «Як русалки місяць ловлять»);

  • Іван Чумак (книга «Історія самобутності, або Народ безсмертний»);

  • Петро Шкраб’юк (книга «Над простором і часом»).

У номінації «Музичне мистецтво»:

  • Микола Балема, Богдан Балема (музично-драматичне дійство за творами Т.Г. Шевченка «Пророк»);

  • Лідія Шутко, Олександр Козаренко (концертна програма «Українська скрипкова соната», «Sonata quasi una Fantasia»);

  • Оксана Линів (концертні програми 2014-2017 років);

  • Володимир Павліковський, Олена Кулик, Любомир Матейко (вокально-оркестрова партита-дума «Дніпрова сага»);

  • Вікторія Польова (хорова симфонія на канонічні тексти «Світлі піснеспіви» у 15-ти частинах для солістів та мішаного хору а сарреllа);

  • Павло Тютюнник (цикл пісень «Зачарована Квітко Моя!..»);

  • Володимир Шейко (концертні програми 2012-2017 років, цикл аудіо записів творів українських композиторів до Фонду Українського радіо).

У номінації «Візуальні мистецтва»:

  • Софія Атлантова, Олександр Клименко («ІЛОВАЙСЬКИЙ ДЕІСИС»: цикл робіт проекту «Ікони на ящиках з-під набоїв»);

  • Микола Білик (пам’ятник гетьману України Івану Мазепі, цикл скульптурних робіт «Любов земна»);

  • Віктор Липовка, Олександра Рубан (пам’ятник Олені Телізі);

  • Павло Маков (проект «Paradiso Perduto»);

  • Андрій Ментух (твори «Людина в образах – 1», «Людина в образах – 2», «Людина в образах – 3»);

  • Володимир Слєпченко (мистецький соціально-патріотичний проект «Обрані часом»);

  • Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук (добірка монет «200-річчю від дня народження Тараса Шевченка», «Євромайдан. Революція гідності. Небесна сотня», «25-річчю Незалежності України»);

  • Євген Тітаренко, Наталія Хазан, Дмитро Іванов, Андрій Курляк, Костянтин Кнюпа (панорамний фільм «Дніпро - форпост України»).

У номінації «Кіномистецтво»:

  • Володимир Тихий (цикл історико-документальних фільмів, присвячених Революції Гідності);

  • Тарас Томенко (документальний фільм «Будинок «Слово»).

У номінації «Театральне мистецтво»:

Василь Голуб (моновистава «В степу безкраїм за Уралом»).

Другий конкурсний тур серед літературно-мистецьких творів, номінованих на Національну премію 2018 року, заплановано провести у третій декаді грудня поточного року.

Читайте також: Лауреат Пулітцерівської премії презентувала книгу про Голодомор з ілюстраціями сумського художника

Нещодавні публікації