top of page

В Національному військово-історичному музеї відбулась презентація «Книги пам’яті» воїнів АТО


Книга пам'яті АТО Міноборони

4 грудня у приміщенні Національного військово-історичного музею України відбулась презентація "Книги пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України", повідомляє прес-служба Міноборони.

До видання, що є уже другим томом "Книги пам'яті", увійшли дані про воїнів із м.Києва і Київської області, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської та Львівської областей і Автономної Республіки Крим.

Книга була видана за ініціативи та на кошти Міністерства оборони України. «Книга пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України» — це скромна данина героям, які впродовж 2014-2017 років загинули, захищаючи територіальну цілісність та недоторканість нашої держави", - деться у повідомленні Міноборони.

Виданням книги МОУ вшановує пам’ять полеглих та намагається максимально інформувати суспільство про бойові та небойові втрати, що несуть Збройні Сили України під час виконання свого конституційного обов`язку.

На заході виступили тимчасово виконуючий обов’язки директора департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики МО України полковник Вадим Артамощенко, учасник антитерористичної операції, захисник висоти Савур-Могила, який отримав 2 поранення, кавалер ордену Богдана Хмельницького 3 ступеню та кавалер ордену «Народний герой України» начальник навчально-оздоровчого комплексу — заступник начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна полковник Петро Потєхін, начальник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов, перший заступник голови синодального управління військового духовенства УПЦ Київського патріархату настоятель Свято-Михайлівського храму на Татарці протоієрей Тарас Мельник, заступник директора Національного військово-історичного музею України, редактор «Книги пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України» Ярослав Тинченко, батьки загиблих воїнів, вихованці Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Музичний супровід заходу здійснювала чоловіча капела «Чорноморці».

Понад 50 родин загиблих українських воїнів з Києва та Київщини отримали у подарунок це видання. Також екземпляри «Книги пам`яті» були передані представникам Київської міської державної адміністрації, Київської міської ради, кільком військовим частинам, середнім школам, громадським організаціям.

Найближчим часом планується проведення презентації «Книги пам`яті» в Івано-Франківську, Львові, Запоріжжі та Старобільську.

Перший том «Книги пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканість України» був виданий до Дня Незалежності України у 2016 році. До першої книги увійшли біографічні довідки про полеглих офіцерів, сержантів та солдатів — уродженців Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської та Закарпатської областей. У наступному томі (всього їх заплановано три) планується розмістити біографії та матеріали про загиблих мешканців з інших областей.

Фото: прес-служба МОУ

Соціальні мережі
bottom of page