top of page

Простір української дитячої книги БараБука визначив найкращі дитячі та підліткові книжки-2017


дитяча книга видавництво

Простір української дитячої книги «БараБука» назвав найкращі українські книжки для дітей та підлітків за 2017 рік, повідомляє "Читомо".

Щороку, починаючи з 2014-го, простір підсумовує перемоги у сфері українського дитячого, підліткового і родинного читання. Цього разу до довгого списку увійшли 42 книжки, до короткого — 30.

Переможців визначили у десяти номінаціях:

  • Дебют року в прозі: Анастасія Левкова «Старшокласниця. Першокурсниця» (ВСЛ)

  • Дебют року в ілюстрації: Наталя Кащак «Вовк під вікном» («Маміно»)

  • Дитячий поет року: Іван Андрусяк «Лякація», ілюструвала Лілія Курцеба («Фонтан казок»)

  • Дитячий прозаїк року: Леся Воронина «Таємне Товариство Ботанів, або Екстрим на горі Підстава», ілюстрував Володимир Штанко («Знання»)

  • Ілюстраторка року: Надія Кушнір («Як Гусь свою любов шукав», «Де Ойра?» («Віват»), «Хлопчик і відьма» («Ранок»))

  • Пізнавальна книжка року: Настя Мельниченко «#ЯНеБоюсьСказати» («Фоліо»)

  • Перша книжка малюка: Оксана Лущевська, Світлана Балух «Пташина колискова» («Читаріум»)

  • Підліткова книжка року: Надя Біла «Крута компанія» (ВЦ «Академія»)

  • Шпаргалка для вчителя: «Пиши сильно» («Пабулум»)

  • Соціальна книжка року: Надійка Гербіш «Мене звати Мар’ям», ілюструвала Марія Фоя («Віват»).

Крім цього, вручили декілька спецвідзнак партнерам і авторам.

Літературна критикиня, редакторка «БараБуки» Ольга Купріян нагадала, що 2014 року у топі «БараБуки» було всього шість книжок, тоді як цього року лише у короткому списку — 30. За її словами, з такої кількості книжок було надзвичайно складно визначати переможців. І зараз помітний не лише кількісний, а й якісний поступ української дитячої літератури за чотири роки.

«Два роки тому став розвиватися вітчизняний нон-фікшн, і ми вручили «Пізнавальну книжку року». Торік ми ввели номінацію «Підліткова книжка», бо видавці активно почали заповнювати цю нішу – різними, доволі сміливими текстами. Цього року аж дві нові номінації – «Перша книжка малюка» і «Соціальна книжка». Хочемо відзначити, що картонки для малюків зроблено на дуже високому рівні. Приємно, що найменші читачі починатимуть свій шлях у літературу з якісного картону, небанальних текстів та оригінальних ілюстрацій у різних техніках. Поява «соціальних» книжок свідчить про те, що письменники й найголовніше – видавці – помічають важливі й гострі суспільні теми й шукають способи про них говорити. Загалом «Соціальна книжка» розповідає про те, які ми різні, а це, можна сказати, життєво необхідні знання», — зазначила вона.

Соціальні мережі
bottom of page