Простір української дитячої книги БараБука визначив найкращі дитячі та підліткові книжки-2017
- nshynkarenkomail
- 15 дек. 2017 г.
- 2 мин. чтения

Простір української дитячої книги «БараБука» назвав найкращі українські книжки для дітей та підлітків за 2017 рік, повідомляє "Читомо".
Щороку, починаючи з 2014-го, простір підсумовує перемоги у сфері українського дитячого, підліткового і родинного читання. Цього разу до довгого списку увійшли 42 книжки, до короткого — 30.
Переможців визначили у десяти номінаціях:
Дебют року в прозі: Анастасія Левкова «Старшокласниця. Першокурсниця» (ВСЛ)
Дебют року в ілюстрації: Наталя Кащак «Вовк під вікном» («Маміно»)
Дитячий поет року: Іван Андрусяк «Лякація», ілюструвала Лілія Курцеба («Фонтан казок»)
Дитячий прозаїк року: Леся Воронина «Таємне Товариство Ботанів, або Екстрим на горі Підстава», ілюстрував Володимир Штанко («Знання»)
Ілюстраторка року: Надія Кушнір («Як Гусь свою любов шукав», «Де Ойра?» («Віват»), «Хлопчик і відьма» («Ранок»))
Пізнавальна книжка року: Настя Мельниченко «#ЯНеБоюсьСказати» («Фоліо»)
Перша книжка малюка: Оксана Лущевська, Світлана Балух «Пташина колискова» («Читаріум»)
Підліткова книжка року: Надя Біла «Крута компанія» (ВЦ «Академія»)
Шпаргалка для вчителя: «Пиши сильно» («Пабулум»)
Соціальна книжка року: Надійка Гербіш «Мене звати Мар’ям», ілюструвала Марія Фоя («Віват»).
Крім цього, вручили декілька спецвідзнак партнерам і авторам.

Літературна критикиня, редакторка «БараБуки» Ольга Купріян нагадала, що 2014 року у топі «БараБуки» було всього шість книжок, тоді як цього року лише у короткому списку — 30. За її словами, з такої кількості книжок було надзвичайно складно визначати переможців. І зараз помітний не лише кількісний, а й якісний поступ української дитячої літератури за чотири роки.
«Два роки тому став розвиватися вітчизняний нон-фікшн, і ми вручили «Пізнавальну книжку року». Торік ми ввели номінацію «Підліткова книжка», бо видавці активно почали заповнювати цю нішу – різними, доволі сміливими текстами. Цього року аж дві нові номінації – «Перша книжка малюка» і «Соціальна книжка». Хочемо відзначити, що картонки для малюків зроблено на дуже високому рівні. Приємно, що найменші читачі починатимуть свій шлях у літературу з якісного картону, небанальних текстів та оригінальних ілюстрацій у різних техніках. Поява «соціальних» книжок свідчить про те, що письменники й найголовніше – видавці – помічають важливі й гострі суспільні теми й шукають способи про них говорити. Загалом «Соціальна книжка» розповідає про те, які ми різні, а це, можна сказати, життєво необхідні знання», — зазначила вона.

Читайте також: Опубліковані короткі списки Книги року ВВС-2017
Comments