top of page

Оприлюднений список видань на здобуття премії Президента України "Українська книжка року"


видавництво Українська книжка року

Держкомтелерадіо оприлюднив список видань, поданих на здобуття премії Президента України «Українська книжка року». Цього року подано 175 видань від понад 90 видавництв та видавничих організацій України.

З переліком поданих робіт на здобуття премії «Українська книжка року» можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо за посиланням.

Відзначимо, що в числі претендентів на премію цього року є автори з Сумщини: Анна Коршунова з книгою “Комп і компанія” (Київ, Видавництво «Час Майстрів», 2017) і Тетяна Лісненко з книгою “Сльоза пекуча України” (Миргород: ТОВ «Видавництво «Миргород», 2017), а також представлена книга «Слово о полку Ігоревім» з ліноритами художника М.М. Бондаренка (Суми: ПВП «Видавничий будинок «Еллада», 2016.

Премія заснована 2009 року. Вона присуджується в трьох номінаціях:

  • за видатні досягнення у галузі художньої літератури — книжковому виданню творів класичної або сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури;

  • за вагомий внесок у розвиток українознавства — книжковому виданню творів, які формують знання про Україну, її народ, історію, культуру, науку, довідковому, енциклопедичному, краєзнавчому або картографічному виданню тощо;

  • за сприяння у вихованні підростаючого покоління – книжковому виданню творів дитячої літератури, посібнику або підручнику для дошкільників, учнів чи студентів.

Премією «Українська книжка року» відзначаються автори, видавництва та видавничі організації, що зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи. Організаційне забезпечення роботи комітетів з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року» здійснює Держкомтелерадіо.

Відповідно до Положення про премію у січні Комітет зі щорічної премії Президента України «Українська книжка року» розгляне подані роботи та прийме рішення, які видання допущені до участі в конкурсі на здобуття премії. З цього списку будуть запропоновані видання на відзначення премією Президента України.

Джерело: "Літакцент"

Соціальні мережі
bottom of page