top of page

До почесного списку Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги увійшли троє українців


Дитяча та юнацька книга

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (International Board on Books for Young People – IBBY) оприлюднила цьогорічний почесний список IBBY Honour List 2018. До нього увійшло троє українських митців.

До переліку включені видатні письменники, ілюстратори та перекладачі з різних країн світу.

Цьогорічний список налічує 191 особу.

З українців до нього потрапили: письменник Володимир Рутківський – за книжку «Гості на мітлі» (Видавництво Старого Лева, 2016), художник-ілюстратор Владислав Єрко – за книжку «Маленький принц» (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014) та перекладачка Галина Кирпа – за переклад книжку «Диваки і зануди» (Видавництво Старого Лева, 2016).

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги — заснована 1953 року неприбуткова організація у Швейцарії, метою якої є пропагування книг для дітей. Вона складається із понад 70 національних секцій, у тому числі IBBY Канада, IBBY Ірландія, IBBY Австралія, USBBY (США), Українська секція IBBY та ін.

IBBY має офіційний статус у ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ, вона здійснила внесок у розробку принципів Конвенції про права дитини, ратифікованої ООН у 1990 році. Одна із тез конвенції — дитина має право на загальну освіту та прямий доступ до інформації. За наполяганням IBBY, резолюція містить і заклик до виробництва і поширення дитячих книжок. Заслугою організації є те, що із 1967 року в усьому світі святкують Міжнародний день дитячої книги.

Окремий напрямок діяльності ради присвячений дослідженням у сфері літератури для дітей та юнацтва з інвалідністю. Сформовано значну колекцію таких книжок. Кожні два роки організація визначає найцікавіші приклади такої літератури з усього світу та створює каталоги видатних книжок для дітей та юнацтва з інвалідністю.

IBBY співпрацює з іншими організаціями та книжковими виставками у світі, наприклад, Міжнародним ярмарком дитячих книжок у Болоньї.

Джерело: "Читомо"

Соціальні мережі
bottom of page