top of page

Книги сумських авторів допущені на здобуття президентської премії «Українська книжка року»


Українська книжку року видавництво Еллада Суми Бондаренко

26 січня відбулося засідання Комітету зі щорічної премії Президента «Українська книжка року», на якому були розглянуті та допущені видання, подані на конкурс у 2017 році, яким пропонується присудити премію. Про це повідомляє Держкомтелерадіо.

У номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» було розглянуто 59 художніх творів класичної та сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури. На здобуття премії комітет допустив 53 видання.

Серед них: «Green Card» Володимира Кошелюка («Фабула»), «Забуття» Тетяни Малярчук (ВСЛ) (читайте рецензію), «Маша, або Постфашизм» Ярослава Мельника (ВСЛ) (читайте рецензію), «Антологія української поезії XX століття: від Тичини до Жадана» (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА) та ін.

На здобуття премії у номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» було подано 53 видання, з них допустили до участі 48 книжок.

Зокрема, це книга ліноритів художника з Сумщини М. Бондаренка «Слово о полку Ігоревім», що вийшла друком у «Видавничому будинку «Еллада» (м. Суми).

А також це видання: «Дороги й середохрестя» Віри Агеєвої (ВСЛ), «Шептицький від А до Я» Галини Терещук та Оксани Думанської (ВСЛ), «Шевченко від А до Я» Леоніда Ушкалова (ВСЛ) (читайте рецензію), «Франко від А до Я» Богдана та Наталі Тихолозів (ВСЛ) (читайте рецензію), «Бойчук та його школа» («Мистецтво»), «Скриня. Речі Сили» Ярини Винницької та Юлії Табенської (ВСЛ) та ін.

У номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» комітет із 63 видань відібрав 58.

Серед них книги сумських письменниць «Комп і компанія» Анни Коршунової («Час майстрів») і «Сльоза пекуча України» Тетяни Лісненко (ТОВ «Видавництво «Миргород»), а також видання: «Тринадцятий місяць у році» Галини Кирпи (ВСЛ), «36 і 6 котів» Галини Вдовиченко (ВСЛ), «З води у воду» Оксани Лущевської (ВСЛ) та ін.

Із повним переліком допущених на здобуття премії видань можна ознайомитися на сайті Держкомтелерадіо.

Нагадаємо, щорічна премія Президента України «Українська книжка року» започаткована відповідно до Указу Президента України від 16 грудня 2009 року № 1058 з метою відзначення авторів, видавництв та видавничих організацій, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи.

Джерело: "Читомо"

Соціальні мережі
bottom of page