top of page

Вандали викрали погруддя Лесі Українки з фасаду музею в Києві


3 березня вночі з фасаду меморіального будинку в Києві, що на вул. Саксаганського, 97, викрали погруддя Лесі Українки з пам’ятною дошкою. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Музею видатних діячів української культури.

Зазначається, що погруддя прикрашало меморіальний будинок уже більше 40 років. У ньому з 1899 по 1909 рр. жила письменниця та її родина, а з 1960-го діє її музей.

Погруддя письменниці і пам’ятна дошка складали єдину композицію і виконані з бронзи. Автори роботи – скульптор Галина Кальченко та архітектор Анатолій Ігнащенко.

Скульптурна композиція була встановлена у 1971 році – до 100-ліття від Дня народження письменниці, яке відзначалося на рівні ЮНЕСКО.

«Тепер на фасаді меморіального будинку залишилися шматки арматури і отвори, де було надійне кріплення, що тримало важку конструкцію стільки років. Не складно помітити, що погруддя знімали професіонали, адже немає жодних додаткових пошкоджень, не проводилося жодних додаткових демонтажних робіт… Крадії подбали заздалегідь про надійні сходинки чи поміст, бо з «землі» його не дістанеш і легко у руки не візьмеш…», – підкреслили в повідомленні.

Поліція відкрила за цим фактом кримінальне провадження.

Джерело: "Читомо"

Соціальні мережі
bottom of page