top of page

Оголошені імена лауреатів премії імені Г.К.Андерсена


премія імені Андерсена

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (International Board on Books for Young People – IBBY) назвала імена лауреатів премії імені Г. К. Андерсена (Hans Christian Andersen Award). Переможців оголосили 26 березня на прес-конференції IBBY, у рамках Болонського книжкового ярмарку (Bologna Children’s Book Fair), повідомляє "Читомо".

З-поміж письменників перемогла Ейко Кадоно з Японії.

«В роботах цієї видатної японської авторки є невимовний шарм, співучасть та імпульс. Чи то у її численних дивовижних і смішних книжках-картинках, чи то у великій серії романів про чаклунку Кікі, чи то в романі про сміливу дівчинку, яка повинна пройти через страшний тунель із дерев, щоб дістатися до школи в часи Другої світової війни – книжки Кадоно завжди дивовижні, цікаві та емпатичні. І майже завжди веселі. І завжди життєствердні», – відзначило журі.

Серед ілюстраторів перемогу здобув росіянин Ігор Олейников.

«Починаючи з роботи аніматором, Олейников є майстром дизайну та композиції. Крім цього, він створює незвичайних персонажів від юнаків та дівчат до відьм та велетнів, до вовків та акул, до феїв та тролів, до Ісуса та Рути зі Старого Завіту, навіть до блискучої крихітної мишки, яка їде до Гарварду! Хоча він стверджує, що не любить малювати «милих» дітей, він більш ніж майстерний у створенні краси – у своїх описах та персонажах. Красиві чи не дуже, людські чи нелюдські, вони переповнені життям, рухом та експресією», – наголосили експерти.

Медалями та дипломами переможців нагородять під час 36-го Конгресу IBBY в Афінах 30 серпня.

Нагадаємо, що до короткого списку премії увійшли письменники:

Marie-Aude Murail (Франція)

Farhad Hassanzadeh (Іран)

Eiko Kadono (Японія)

Joy Cowley (Нова Зеландія)

Ulf Stark (Швеція).

Та ілюстратори:

Pablo Bernasconi (Аргентина)

Linda Wolfsgruber (Австрія)

Xiong Liang (Китай)

Iwona Chmielewska (Польща)

Igor Oleynikov (Росія)

Albertine (Швейцарія).

Премія імені Г. К. Андерсена – одна із найпочесніших нагород світу для дитячого письменника або ілюстратора дитячих книжок. За рівнем престижу її порівнюють із нобелівськими нагородами, а часом так і називають – Малий Нобель (Little Nobel Prize). Премію заснували 1956 року з ініціативи президента Міжнародного комітету з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО, видатної особистості у світі дитячої книжки Єлли Лепман.

Свого часу лауреатами премії Андерсена стали такі видатні дитячі письменники, як: Елінор Фарджон, Астрід Ліндґрен, Еріх Кестнер, Туве Янссон, Джанні Родарі, Марія Ґріпе, Крістіне Нестлінґер, Анні Шмідт, Кетрін Патерсон, Девід Альмонд та багато інших. Серед ілюстраторів нагороду отримували: Моріс Сендак, Роберт Інгпен, Квентін Блейк, Ютта Бауер, Петер Сіс, Сюзанна Бернер та інші.

За 60 років лауреатами премії вже стали 32 письменники та 26 художників-ілюстраторів із понад 20 країн світу.

Соціальні мережі
bottom of page