top of page

Українських письменників запрошують взяти участь у конкурсі радіоп'єс


письменник радіоп'єса

Конкурс, організований Українським радіо та Британською Радою у партнерстві з Мистецьким арсеналом, пропонує письменникам спробувати свої сили у жанрі радіодрами. Твір переможця почують cотні тисяч українських радіослухачів.

Перші радіодрами в Україні датовані 1930-ми роками, коли радіомовлення поряд із літературою було потужним інструментом пропаганди. У Радянському Союзі радіопостановки називалися «театр перед мікрофоном» і відбувалися спершу у прямому ефірі, а згодом йшли у записі. Зараз в Україні найчастіше роблять інсценізації за мотивами художньої прози. Проте радіодрама є жанром неактуальним, нетрендовим. У ньому майже не працюють молоді письменники, а нові роботи створюються без урахування світових тенденцій.

Спільний британсько-український конкурс покликаний сприяти розвитку жанру радіодрами в Україні. П’єса переможця/ниці буде поставлена та зазвучить в ефірі Українського радіо у січні 2019 року. Автор/ка найкращої радіоп’єси отримає грошову винагороду у розмірі 25,000 грн.

  • Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайн-форму, яка буде опублікована 25 квітня на сайті Мистецького арсеналу та сайтах співорганізаторів.

  • В онлайн-формі необхідно прикріпити текст та синопсис п’єси у pdf чи doc форматі.

  • Радіоп’єса має бути написана українською мовою обсягом до 20 тисяч знаків із пробілами.

  • Також учасникам пропонуються поради з написання радіоп’єс від BBC World Drama.

Прийом робіт триває з 25 квітня по 30 червня 2018 року включно.

Переможців визначить журі, до якого увійдуть представники Українського Радіо, Мистецького арсеналу, Rockethouse, вітчизняні літературні та театральні експерти.

Наприкінці вересня 2018 року для учасників, чиї твори потраплять до короткого списку конкурсу, британська авторка радіоп’єс для BBC Radio 3 і Radio 4 Франсес Бірнз проведе майстерню. Протягом тижня письменники працюватимуть над своїми рукописами під її менторством та дізнаватимуться професійні секрети та нюанси роботи у цьому жанрі.

Пізніше для постановників та продюсерів Українського радіо та інших радіостанцій і онлайн-платформ, які працюють або бажають працювати із жанром радіодрами, британська продакшен-компанія Rockethouse проведе тренінг щодо особливостей постановки радіоп’єс, роботи з акторами, вибору звукових ефектів, музичного супроводу, а також промотування творів серед радіослухачів. Умови участі у тренінгу та дати проведення тренінгу будуть оголошені влітку на ресурсах Українського радіо, Британської Ради та Мистецького арсеналу.

«Українські письменники звертаються до жанру радіодрами вкрай рідко. Насамперед тому, що подальша доля такого твору вкрай примарна: простіше кажучи, якщо роман відносно легко видати окремою книжкою, а вірш – декламувати зі сцени, то п’єса потребує додаткового творчого етапу, яким, по суті, є режисерська постановка, а також майданчика для представлення широкій аудиторії. І вже наступна проблема – це нестача навичок роботи авторів із жанровою специфікою. Тема та динаміка тексту мають захоплювати: знуджений слухач легко перемикається на іншу хвилю», – зазначає Оксана Щур, кураторка Літературної лабораторії Мистецького арсеналу.

Розклад конкурсу:

25 квітня – 30 червня - Прийом радіоп’єс 3 вересня - Оголошення короткого списку 24 – 28 вересня - Майстерня із написання радіоп’єс 13 листопада - Оголошення переможця 26 – 30 листопада - Тренінг для постановників радіоп’єс Січень 2019 року - Прем’єра п’єси переможця в ефірі Українського радіо.

Джерело: "Літакцент"

Соціальні мережі
bottom of page