top of page

Оголошені переможці конкурсу історичного оповідання «ProМинуле»


конкурс історичного оповідання

Стали відомі переможці Першого конкурсу історичного оповідання «ProМинуле». Церемонія нагородження відбулася 5 червня в одній із київських книгарень «Є».

Переможців передбачалося троє, проте журі вирішило відзначити чотирьох авторів.

І місце зайняла Раїса Плотникова з оповіданням «Червоні тумани», ІІ — Ігор Стамболіз «Проблиском в Одесі», ІІІ місце між собою розділили Ірина Пасько (оповідання «Кукла») та Антон Ситор («Тополина алея»).

Автори, які зайняли I, II та III місця, отримали грошову винагороду в розмірі 5 тис., 4 тис. та 3 тис. грн відповідно. Найкращі тексти будуть надруковані окремим збірником у видавництві «Темпора».

Темою цьогорічного конкурсу були Українські визвольні змагання 1917-1921 рр. Усього на конкурс надіслали 95 оповідань.

До складу журі увійшли: Софія Філоненко, Віктор Разживін та Віталій Михайловський.

Аналізуючи тексти учасників, Філоненко виділила «гарячі точки» історії, які цікавлять сучасних авторів: українізація війська, відповідальність лідерів революції і військових ватажків, реакція інших держав на українські події, моральне роздвоєння людини на війні, психологічні засади самопожертви і зради.

У свою чергу Михайловський відзначив, що тематика оповідань охоплювала всі українські землі: Галичину, Волинь, Поділля, Наддніпрянщину, Південь України, Запоріжжя, Крим, Полтавщину.

«Це дуже добрий знак, що уявлення про революційні події є загальноукраїнськими від Львова до Харкова, від Києва до Одеси та Севастополя», — підкреслив він.

Нагадаємо, що до короткого списку конкурсу потрапили 15 осіб.

Джерело: "Читомо"

Соціальні мережі
bottom of page