top of page

З’явився лекційний он-лайн курс про українську літературу


видавництво українська література курс

Літературна лабораторія та Відділ освітніх програм Мистецького арсеналу представив лекційний курс «Осмислені і переосмислені» на платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus». Про це йдеться на сайті проекту.

Відтепер знавці української літератури, шкільні вчителі мови та літератури, викладачі закладів вищої та професійної освіти зможуть не лише дізнатися більше про найвідоміших постатей українського літературного скарбу – від Григорія Сковороди до Василя Стуса, а й отримати сертифікати про проходження курсу.

Партнер проекту – Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

«Мистецький арсенал уже рік організовує курси з літератури для вчителів середньої школи. Ми запрошуємо науковців розповісти про найновіші прочитання біографій та творчості класиків української і світової літератури – у такий спосіб інтегруються університетські викладачі та шкільні педагоги. Якщо ще простіше пояснювати, то знання, доступне лише студентам профільних вишів та слухачам конференцій, передається в такий спосіб вчителям-практикам. У певний момент стало очевидним, що не лише київські вчителі повинні мати змогу прослухати такий унікальний курс і отримати сертифікат з грифом Мистецького арсеналу та Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. І тоді ми разом з платформою Prometheus перетворили вже готові відеозаписи одного із лекційних курсів на курс дистанційного навчання, доповнивши їх тестами на перевірку викладеного матеріалу, та списками рекомендованої літератури», – зазначає в ексклюзивному коментарі Читомо ініціаторка курсу й кураторка Літературної лабораторії Оксана Щур.

Мета циклу лекцій – ознайомити педагогів із найновішими тенденціями підходів до вивчення й інтерпретації текстів та біографій письменників, подати індивідуально-авторський погляд українських фахівців та розвиток та становлення відомих літераторів.

Формат циклу лекцій передбачає розповіді про маловідомі факти з життя класиків, нові прочитання відомих творів шкільної програми, а також виклад основних тез ключових наукових монографій, необхідних для розуміння постаті кожного із письменників. Це виклад у популярній формі аспектів, за висвітленням яких не завжди встигають підручники. Цикл лекцій розрахованих на аудиторію, яка володіє професійними літературознавчими знаннями та прагне поглибити та розширити не тільки професійні навички, а й світоглядні.

Кожна із десяти лекцій — авторська розробка. Відеоматеріали відзняті під час заходів Мистецького арсеналу у жовтні-листопаді 2017 року, тому на них присутня жива взаємодія із аудиторією. Лекції не обмежуються підготовленим текстом, автор продовжує свій монолог відповідно до реакції слухачів, рівня їхньої підготовки, запитань та відповідей протягом викладу матеріалу. До кожної лекції розроблені текстові завдання, список літературних джерел та додаткових матеріалів, які допоможуть слухачам опанувати курс та розвивати надалі набуті знання.

«Кожен слухач отримає відповідний сертифікат, а отже, це також є внеском у зміни в системі підвищення кваліфікації вчителів – педагоги повинні мати можливість слухати також вибірковий блок дисциплін, і не обов”язково “вживу” у конкретно визначений час. Зараз літо – час для відпусток та саморозвитку, тож є вдосталь часу, щоб прослухати десять лекцій. Восени ми разом з Прометеусом оцінимо проміжні результати, залежно від рівня зацікавленості аудиторії подумаємо, наскільки ефективним є такий формат – і цілком можливо, що продовжимо здійснення таких проектів», – зазначає Щур.

Як повідомлялось, у січні у мережу виклали відеозаписи циклів лекцій «Осмислені і переосмислені» й «Ми в контексті», які проходили у жовтні-грудні у Мистецькому Арсеналі у межах діяльності Літературної лабораторії.

Джерело: "Читомо"

Соціальні мережі
bottom of page