top of page

Організатори Book Forum розповіли, чим здивує цьогорічний фестиваль


Форум видавців Львів

Організатори львівського Book Forum (колись – Форум видавців) розповіли деталі проведення фестивалю цього року, передає "Читомо".

У межах цьогорічного фестивалю відбудуться:

25 Національний книжковий ярмарок

24 Церемонія вручення премії «BookForum Best Book Award» (до 2018 року – «Найкраща книга Форуму видавців»)

15 Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

13 Міжнародний літературний фестиваль

10 Ніч поезії і музики

9 Всеукраїнський бібліотечний форум

7 Благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання».

Цього року у програмі BookForum: 910 подій, 14 тематичних кластерів, 13 спецпроектів, 1 тис. 10 учасників з усіх областей України, 70 іноземних авторів із 25 країн світу.

Події відбуватимуться у Палаці Мистецтв (вул. Коперника, 17) та ще на 40 локаціях Львова.

Участь у книжковому фестивалі беруть 250 видавництв, які видали кілька тисяч нових книжок спеціально до BookForum. Очікують, що на книжковий ярмарок вони привезуть понад 250 тонн книжок.

Повідомляється, що вперше за 24 роки було змінено й назву головної книжкової премії форуму: «Найкраща книга Форуму видавців» перетворилася на «BookForum Best Book Award». На конкурс подано 508 видань від 103 видавництв.

Почесними гостями книжкового фестивалю будуть: американська історикиня, викладачка Єльського університету, дослідниця історії Східної Європи, авторка книги про революцію на Майдані – «Українська ніч. Інтимна історія революції» Марсі Шор та американська історикиня, письменниця і журналістка єврейського походження, редакторка «The Economist» і член видавничої ради «The Washington Post», авторка книги про Голодомор – «Червоний голод» Енн Епплбом.

У межах 25 BookForum відбудуться соціальні та благодійні заходи, зокрема: благодійна акція для пенсіонерів «Третій вік: задоволення від читання». Учасники акції зможуть безкоштовно відвідати літературні та освітні заходи, лекції, майстер-класи, екскурсії, концерт найкращих хорів, фіналом стане святковий гала-концерт за участі народних артистів України Тараса Петриненка і Тетяни Горобець. Переможці літературного конкурсу «Моя книжкова полиця» мають можливість приїхати до Львова на 25 BookForum.

Фокусна тема цьогорічного фестивалю: «Ринок свободи». Зазначається, що вперше фокусна тема фестивалю буде розкрита завдяки спеціальній тематичній програмі, яка складається з 5 подій. Кураторка – Катерина Яковленко – журналістка, яка досліджує роль медіа та візуальної пропаганди в конструюванні і трансформації образу Донбасу.

Спеціально до ювілейного форуму у Львові курсують #читайтрамваї.

«Метою цієї рекламної кампанії стала популяризація читання. У кожному трамваї розклеєні спеціальні наліпки з кодами за якими пасажири можуть знайти цікаві історії від учасників форуму і провести свій час у дорозі з користю», – пояснюють організатори.

Уперше в межах 25 BookForum було запущено флешмоб #5Books, метою якого є популяризація читання серед українців. Відомі політики, музиканти, автори, перекладачі та звичайні люди радять перелік 5 книжок, які, на їхню думку, варто прочитати цього року кожному.

Тематичні кластери фестивалю: Територія Свободи, Освіта, Креативні індустрії+Урбаністика, Бізнес, економіка, Non-fiction, Українська візуальна книга, Жінка в темі, Історія, Наука і технології, Мови та переклад, Філософія, Здоров’я, Політика, Війна.

Спецпроекти: Ринок Свободи, Стиль життя, Ніч поезії та музики, Історії Іншості, Програма для культурних менеджерів, Спецпроект журналу «ШО», Фантастика, Третій вік задоволення від читання, Український бібліотечний форум, Голоси свободи, Діти, Українсько-Єврейська зустріч, Професійні заходи для представників видавничої сфери.

Очікують, що захід відвідає 50 тис. осіб, переважно 25-45 років.

Згідно з повідомленням, на період форуму до Львова завітає потужна делегація іноземних авторів із 25 країн світу: Валентина Нері (Італія), Ален Брлек (Хорватія), Сандіп Пармер (Велика Британія), Мартін ван де Ґраф (Нідерланди), Пітер Воттс(Канада), Генрі Марш (Велика Британія), Раян ван Вінкл (Шотландія), Яцек Дукай(Польща), Майкл Катакіс (США), Олів’є Бурдо (Франція), Фредерік Беґбедер (Франція)Аскольд Мельничук (США), Балла (Словаччина), Марко Поґачар (Хорватія), Марцін Щигельський (Польща), Адам Міхнік (Польща), Іза Хруслінська (Польща), Анджей Франашек (Польща), Сіябонга Мпунгоза (ПАР), Холуд Шараф (Сирія), Гамільшег Марі (Австрія), Міхал Гворецький (Словаччина) та інші.

На Форумі традиційно будуть найвідоміші українські автори: Сергій Жадан, Оксана Забужко, Андрій Любка, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Ірина Славінська, Тарас Прохасько та інші. Також під час заходу можна буде почути: міністра культури Євгена Нищука, міністра освіти Лілію Гриневич, в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, екс-директора польського Інституту книжки Гжегожа Гаудена, відомих українських політиків та бізнесменів.

Прес-брифінг та огляд експозиції для запрошених гостей відбудеться 19 вересня у Палаці мистецтв. Урочисте відкриття за участі високих посадових осіб держави і почесних гостей пройде 19 вересня у Львівській національній опері.

Церемонію вручення премії «BookForum Best Book Award» проведуть 20 вересня у Львівській обласній філармонії. Презентація Альманаху творів учасників 25 BookFotum «Форумологія» відбудеться 21 вересня, Ніч поезії і музики non-stop – 22 вересня у FESTrepublic.

Соціальні мережі
bottom of page