top of page

У Ромнах відзначили 100 років пам'ятнику Тарасу Шевченку


Ромни пам'ятник Тарасу Шевченку

Сторіччя пам’ятнику Тарасу Шевченку 27 жовтня відзначили у Ромнах. Він є першим повнорозмірним пам’ятником письменнику, передає "UA:Суми".

«Сьогодні дуже знаменна дата не тільки для нашого міста, а й для кожного роменця. Справа в тім, що ми вже народилися з цим пам’ятником, ми з ним жили, ми знали, як його перебудовувати, ми знаємо його історію. Це візитівка нашого міста і взагалі, коли ми говоримо про пам’ятники Шевченку на Україні і деінде, то ми, роменчани, одні з перших – перший пам’ятник у нас», – каже Людмила Пащенко, мешканка м. Ромни.

Спочатку пам`ятник був зроблений з бетону, але з часом почав руйнуватися. Після реставрації у 1982 році його перевели у бронзовий. Присвячений монумент приїзду письменника у Ромни.

«У 1843 році він приїздив у наше місто на Іллінський ярмарок, це знаменитий на той час, він займав перші-другі місця по товарообігу. Так, скажімо, в 40-х роках при наявності шести тисяч жителів, на Іллінський ярмарок прибувало до 120 тисяч купців. Ви уявляєте, у що перетворювалось наше місто? Навіть пан Свічка, людина заможна на могла знайти собі місця, де переночувати. Тому він брав із собою намет і саме в ньому перебував Тарас Григорович Шевченко. За переказами жителів, якраз цей намет стояв на цьому місці, де стоїть пам’ятник Тарасу Шевченку», – розповів Григорій Діброва, історик та краєзнавець (м. Ромни).

До вікового ювілею пам’ятника відбулися урочистості і покладання квітів, а в Роменському краєзнавчому музеї до 100-річчя пам’ятнику Шевченку відкрили виставку робіт Івана Кавалерідзе. Це скульптор і драматург, уродженець Роменщини, який і створив пам’ятник Кобзареві у 1918 році.

Соціальні мережі
bottom of page