top of page

Оголошено літературний конкурс Фонду Лесі та Петра Ковалевих


Фонд Лесі та Петра Ковалевих літературний конкурс

Фонд Лесі та Петра Ковалевих при Союзі Українок Америки оголошує літературний конкурс 2019 року.

Конкурс створений для того, щоб підтримувати і популяризувати українську літературу, і культуру зокрема, незалежно від того, де мешкають її творці.

Потенційні учасники конкурсу можуть надсилати свої заявки до 30 квітня 2019 року. Переможців визначатиме журі, склад якого буде оголошено після визначення лауреатів.

Важливо те, що вперше лауреатів нагороджуватимуть під час урочистої церемонії на Форумі Видавців-2019 у Львові.

На конкурс приймаються твори, написані українською мовою, у три номінації: 1. Поезія 2. Проза 3. Переклад (поезія, проза).

Переможці у кожній з номінацій отримають грошові винагороди – по 1000 доларів США відповідно.

Вимоги до учасників: 1. У категорії «Поезія» і «Проза» приймаються книги українською мовою, які видано протягом 2017-2018 років.

2. У категорію «Переклад» приймаються переклади англійською мовою творів українських авторів у жанрі поезії чи прози, опублікованих у 2017-2018 рр. (книжка чи рукопис).

Усі конкурсанти повинні надіслати:

1. Один примірник книжки звичайною поштою на адресу:

UNWLA Kovaliv Fund Competition 203 Second Ave., Fifth Floor New York, NY 10003 USА

2. Книжки чи рукописи у форматі PDF на ел. адресу: KovalivFund@gmail.com. Оформлення: У електронному листі в графі «Предмет» зазначити категорію (поезія, проза чи переклад). До рукопису долучити біобібліографію конкурсанта. Назви файлів подавати за зразком:

Ivanenko_Ivan_BIO_2019, Ivanenko_Ivan_Nazva_knyzhky_2019.

Довідково: Фонд Ковалевих засновано у 1967 році при Союзі Українок Америки для підтримки творців української науки та літератури. СУА – найстарша українська організація Америки, утворена 1925 року, котра протягом тривалого часу займається доброчинністю, зокрема у галузі культури. У своєму заповіті фундатори нагороди відзначили: «Ми хотіли б заохотити до змалювання минулого чи сучасного України…». Подружжя Ковалевих походило з центральних українських земель, Петро Ковалів до 1919 року працював аташе дипломатичної місії Української Народної Республіки в Голандії та Бельгії, згодом подружжя Ковалевих мешкало у Швейцарії. Створення Фонду було виявом їхнього патріотизму та усвідомлення значення літератури та науки для національного розвою. Після здобуття Україною незалежності лауреатами цієї нагороди у різні роки були Леонід Плющ, Тамара Гундорова, Юрій Андрухович, Софія Майданська, Оксана Забужко, Марта Тарнавська, Віра Вовк, Василь Ґабор, Михайлина Коцюбинська та інші.

Джерело: "Літакцент"

Соціальні мережі
bottom of page