top of page

Нобелівську премію з літератури планують відновити


нобелівська премія з літератури

Нобелівську премію з літератури відновлюють. Про це повідомляється на офіційному сайті нагороди.

Згідно з повідомленням, восени цього року оголосять лауреатів за 2018 та 2019 роки. Рада директорів Нобелівського фонду вважає, що кроки, які Шведська Академія вже зробила і ще зробить, сприятимуть відновленню довіри до Академії як установи, що присуджує нагороду.

Протягом минулого року Фонд Нобеля перебував у тісному діалозі зі Шведською академією щодо проблем, які виникли наприкінці 2017 року та на початку 2018 року. Положення Академії були змінені, що дало змогу членам Асоціації піти у відставку. Статут оновили та обрали декількох нових членів.

Шведська академія також затвердила нову систему для свого Нобелівського комітету на найближчі кілька років. Тепер у процесі визначення лауреатів братимуть участь 5 зовнішніх членів. Також Академія змінила склад Нобелівського комітету таким чином, щоб до нього більше не входили члени, які були пов’язані з подіями минулого року.

Як відомо, в листопаді минулого року 18 жінок звинуватили фотографа Жан-Клода Арно (чоловіка Катаріни Фростенсон – членкині академії) у сексуальних домаганнях. Ці випадки відбувалися у приміщеннях Академії. Пізніше Катаріну Фростенсон вирішили виключити з організації. Через цей скандал 3 дійсні члени Шведської королівської академії подали у відставку, що поставило під загрозу існування премії, тож у 2018-му її вирішили не вручати.

Згодом стало відомо, що понад 100 шведських письменників, акторів, журналістів та інших діячів культури сформували Нову Академію (The New Academy) і заснували альтернативну нагороду Нобелівській премії. Минулого року її отримала письменниця Гваделупи Маріз Конде.

Джерело: "Читомо"

Соціальні мережі
bottom of page