Нобелівську премію з літератури планують відновити


нобелівська премія з літератури

Нобелівську премію з літератури відновлюють. Про це повідомляється на офіційному сайті нагороди.

Згідно з повідомленням, восени цього року оголосять лауреатів за 2018 та 2019 роки. Рада директорів Нобелівського фонду вважає, що кроки, які Шведська Академія вже зробила і ще зробить, сприятимуть відновленню довіри до Академії як установи, що присуджує нагороду.

Протягом минулого року Фонд Нобеля перебував у тісному діалозі зі Шведською академією щодо проблем, які виникли наприкінці 2017 року та на початку 2018 року. Положення Академії були змінені, що дало змогу членам Асоціації піти у відставку. Статут оновили та обрали декількох нових членів.

Шведська академія також затвердила нову систему для свого Нобелівського комітету на найближчі кілька років. Тепер у процесі визначення лауреатів братимуть участь 5 зовнішніх членів. Також Академія змінила склад Нобелівського комітету таким чином, щоб до нього більше не входили члени, які були пов’язані з подіями минулого року.

Як відомо, в листопаді минулого року 18 жінок звинуватили фотографа Жан-Клода Арно (чоловіка Катаріни Фростенсон – членкині академії) у сексуальних домаганнях. Ці випадки відбувалися у приміщеннях Академії. Пізніше Катаріну Фростенсон вирішили виключити з організації. Через цей скандал 3 дійсні члени Шведської королівської академії подали у відставку, що поставило під загрозу існування премії, тож у 2018-му її вирішили не вручати.

Згодом стало відомо, що понад 100 шведських письменників, акторів, журналістів та інших діячів культури сформували Нову Академію (The New Academy) і заснували альтернативну нагороду Нобелівській премії. Минулого року її отримала письменниця Гваделупи Маріз Конде.

Джерело: "Читомо"

Читайте також: Сервіс для письменників Wattpad запускає видавничий підрозділ

Нещодавні публікації
Соціальні мережі

2015 - 2019 © "Видавничий будинок "Еллада" 
Права захищені. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання)

на ellada-sumy.com  

 

м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва (Кірова), 25/1 (1 поверх, офіс 1)
тел.: (0542) 78-18-25, 78-18-24

моб. (095) 313-10-35,

(096) 250-82-70

e-mail: ellada-s@ukr.net

  • Wix Facebook page

«Видавничий будинок «Еллада» пропонує повний цикл послуг у галузі книговидавництва та поліграфії в місті Суми.