top of page

Дитяча програма Книжкового Арсеналу


Книжковий Арсенал

З 22 по 26 травня у Мистецькому арсеналі — IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал — інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, мистецька сцени, втілюються спільні якісні, актуальні й інноваційні проекти.

Тема цьогорічної Дитячої програми фестивалю – «Ось, власне!».

Кураторка: Юлія Козловець

Щороку, визначаючи акценти Дитячої програми фестивалю, концентруємо увагу на певній больовій точці або зоні найближчого розвитку в сучасному дитячому літературному процесі.

Тема Дитячої програми – «Ось, власне!», що ставить у центр уваги своїх крутих «зірок», засвідчує їхні важливість і потенціал, а також має на меті зробити їх максимально впізнаваними серед читачів. Власне, якісне і достойне – у подіях фестивалю. Нашим дітям важливо ідентифікувати себе з українськими персонажами – і відвідувачі Книжкового Арсеналу можуть зустрітися з ними не лише на сторінках книжок, а й на локаціях фестивалю. Одночасно в одному просторі працюватимуть десятки сучасних відомих письменників різних жанрів – від авторів книжки-картинки до химерного роману.

Наймасовіша в історії автограф-сесія улюблених дитячих авторів, «жива бібліотека», батли, «акваріум», дискусії та антидискусії, квести й інтерактивні презентації, низка подій із фокусом на підлітковій та молодіжній літературі, авторські читання та сторітайми – різноманітні формати подій і нові враження чекають на поціновувачів української дитячої книги. Партнером цієї частини Дитячої програми виступає проект підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги».

Міжнародна складова Дитячої програми має в цьому році професійне спрямування. За підтримки Посольства Швейцарії в Україні до нас приїздить Ліз Пейдж, виконавча директорка Міжнародної Ради з дитячої та юнацької книги IBBY, голова журі так званого «Малого Нобеля» – премії імені Г. Андерсена. Цей візит – нагода обговорити міжнародні практики промоції читання і світові премії, запозичити успішні досвіди, а також подискутувати про важливе в укрдитліті, зокрема про діяльність місцевої секції IBBY, національні конкурси та відзнаки, яких, до речі, стає більше.

Продовжуючи традицію експонування на фестивалі колекцій найкращих дитячих книжок світу, Книжковий Арсенал надасть можливість всім охочим переглянути колекцію IBBY Honour List, вибір видатних, нещодавно опублікованих дитячих книг та пошанування письменників, ілюстраторів та перекладачів з країн-членів IBBY.

Спеціальний гість Дитячої програми – Руне Белсвік, відомий норвезький письменник, драматург і автор дитячих книг, номінант премії ALMA. Його історії про фантастичного Булькало надзвичайно популярні в Норвегії, спеціалісти ставлять їх поряд із творами Астрід Ліндгрен, Туве Янссон і Алана Мілна. Нещодавно книжку видали і в Україні.

А ще 5 «дитячих» фестивальних днів традиційно різноманітні, адже запам’ятаються: книжковий ранок для малюків 0-3 та їхніх батьків, майстерня «Читай да DIY» за підтримки Kyiv Mini Maker Fair, інтерактивний читацький простір від «Бібліотеки майбутнього». Увагу приділяємо книзі в освіті, викладанню літератури в школі, компетенціям сучасних вчителів і учнів, які не чекають змін, а вже самі творять їх. А також очікується нагородження переможців конкурсу відгуків школярів «Читай-пиши» Благодійного фонду Сергія Жадана, фінал конкурсу «Антитвір» від Освітньої лабораторії Мистецького арсеналу та традиційна «Дуже особлива подорож» для підлітків з інвалідністю.

Джерело: "Літакцент"

Соціальні мережі
bottom of page