top of page

В Сумах презентували книгу «Сумщина. Велика спадщина. Поезія»


У Сумах презентували другу книгу унікального семитомного просвітницького літературно-мистецького проекту «Сумщина. Велика спадщина. Поезія». Його метою є зібрати всі найкращі здобутки митців-уродженців області та митців, які тривалий час працювали тут і прославили край, від найдавніших часів до сьогодення, повідомляє "Укрінформ".

«Обласна влада завжди підтримує конструктивні ініціативи, особливо ті, що популяризують Сумщину на всіх рівнях, надихають нас на нові гарні вчинки, вчать пишатися тим, що ми народилися і живемо на славетній землі, яка подарувала світові видатних митців», - зазначив під час презентації видання керівник апарату Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький.

Він висловив переконання, що книжкові проекти, які останнім часом втілюються у життя за сприяння облдержадміністрації, заслуговують на те, щоб бути представленими на всеукраїнських та міжнародних виставках і конкурсах.

Як відзначив один з ініціаторів проекту та ідейний натхненник створення книги Євген Положій, його здивувало те, що є люди, які навіть не уявляли, що Давид Бурлюк, Олександр Олесь (портрети яких розміщені на обкладинках першої та другої книги проекту) є уродженцями Сумщини. Тому він ще раз переконався, що автори проекту роблять дуже потрібну просвітницьку справу, і пишається з того.

Багаторічний керівник обласної організації письменників Олександр Вертіль розповів, що подібних проектів немає у жодній області України, тому днями везе цю нову книгу до Національної спілки письменників, щоб популяризувати цей проект на всеукраїнському рівні, а, можливо, й за кордоном.

«Це творчий пам’ятник для 81 поета Сумщини», – зазначив він.

Краєзнавець Юрій П’ятаченко детально розповів, чому до збірки увійшли уривки «Слова о полку Ігоревім» у перекладі Павла Охріменка, Тарас Шевченко, Микола Лукаш, Григорій Сковорода та багато інших.

«Власне сама книга ціннісна текстами… Там акценти, які ідентифікують хто ми у цьому світі, для чого живемо і в кого треба вчитися. Читайте!», - звернувся він, у першу чергу, до молоді і вчителів.

Фото: "Трибуна"

Соціальні мережі
bottom of page