top of page

У Києві відкрився ІХ міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал"


22 травня у столичному Мистецькому арсеналі відкрився ІХ міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал".

Протягом п'яти днів фестивалю відбудеться близько 500 літературних та мистецьких подій, книжкових презентацій, поетичних і театральних перформансів, музичних концертів. 150 українських видавництв представлять книжкові новинки українських та іноземних авторів. Також гостей чекає насичена дитяча програма.

Під час відкриття фестивалю оголосили переможців IV конкурсу на найкращий книжковий дизайн 2019 року. На конкурс були подані 150 книг, які були надруковані в період з травня 2018 року по квітень 2019.

Так Гран-прі конкурсу отримало видання "MARIA" by Lesia Maruschak. Видавництво RED ZET, художнє втілення: Ілля Жекалов, Lesia Maruschak. Також видання отримало нагороду в категорії "Експеримент".

Переможець у категорії "Візуальна книга" - From Dusk Till Dawn. Видавництво "Родовід", дизайнер і редактор видання Саша Биченко.

Переможець у категорії "Утилітарна книга" - "Кримськотатарська кухня". Видавництво иzhak, художнє втілення Олена Старанчук.

Переможець у категорії "Дитяча книга" - "Абобаль -ябобаль". Видавництво "Талант", художнє втілення: Лія Достлева, Кузько Кузякин, Закентій Горобйов.

Переможець у категорії "Текстова книга" - видання Серія "Антологія української кінокритики". Видавництво "Національний центр Олександра Довженка".

Спеціальну нагороду журі серед книг з культурологічними дослідженнями отримало видання "ВУФКУ. Lost & Found". Видавництво: "Національний центр Олександра Довженка".

Переможці конкурсу будуть експоновані в рамках колекції "Найкрасивіші книги світу", яка презентується на Лейпцизькій і Франкфуртській книжкових ярмарках та візьмуть участь у конкурсі фонду Buchkunst в числі книг з найкращим дизайном зі всього світу.

Нагадаємо, "Книжковий Арсенал" буде проходити в Мистецькому арсеналі до 26 травня. У фокусі фестивалю - тема співіснування, спільного буття на основі цінностей і домовленостей. Тема під робочою назвою "Сусідство" звертає увагу на своїх і чужих однієї країни, на різні досліди сусідства протягом історії.

В минулому році фестиваль, який проходив з 30 травня по 3 червня, відвідали понад 50 тисяч осіб.

Джерело: "112 Україна"

Соціальні мережі
bottom of page