top of page

Міжнародний фестиваль «Острів Європа» оголосив програму та учасників


Організатори та партнери Міжнародного фестивалю «Острів Європа» презентували програму та назвали учасників цьогорічного фестивалю під час пресконференції у Вінниці.

Заступниця вінницького міського голови Галина Якубович зауважила, що фестиваль стає потужнішим та більш представницьким, зокрема, й за рахунок його міжнародних учасників, адже цьогоріч на фестиваль приїдуть гості з Польщі, Швейцарії, Чехії, Угорщини, Словенії.

«У рамках концепції інтегрованого розвитку міста Вінниця-2030 ми опрацьовуємо, в тому числі, й інтеркультурну стратегію міста. Фестиваль “Острів Європа” відкриває місто і для гостей, і його учасників. Приємно, що кожен день фестивалю розписаний майже похвилинно», – зазначила заступниця вінницького міського голови та висловила сподівання, що фест триватиме й наступні роки.

Цьогоріч проект фестивалю реалізовується за підтримки Українського культурного фонду – захід є внеском у загальноукраїнський культурний процес. Заступниця керівника відділу комунікацій та зв’язків з громадськістю Українського культурного фонду Анастасія Герасимова зазначила, що Вінниця тримається в десятці міст-лідерів за кількістю заявок.

Підтримують фестиваль і низка міжнародних партнерів: Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, Посольство Угорщини в Україні, Чеський центр у Києві, Румунський інститут культури в Бухаресті, представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні. Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські звернув особливу увагу на те, що лейтмотивами фестивалю стануть дві важливі річниці: 100-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР та 30-річчя падіння «залізної завіси».

«1989 рік став історичним моментом зсуву в історії Європи загалом, і кожна центральнооєвропейська країна мала свою ключову подію для власної історії. А єднання простору, локацій та літератури – унікальна річ, яка відбувається у Вінниці. У місті дійсно є специфічні простори, аби література прозвучала», – наголосив дипломат.

Співзасновниця і програмна директорка Міжнародного фестивалю «Острів Європа» Анна Вовченко пояснила, що під час заходів учасники фестивалю, серед іншого, говоритимуть про те, що робить європейський континент особливим, чого в України можуть повчитися розвиненіші демократії, а з міжнародними учасниками як з носіями непересічного досвіду можна буде обмінятися світоглядними досвідами.

Однією зі спеціальних програм фестивалю стане феміністична програма – організатори запевняють, що в контексті виборювання свободи кожної країни не варто забувати й про боротьбу жінок, яка триває й досі. Менеджерка Міжнародного фестивалю “Острів Європа” Анна Савчинськанаголошує: попри те, що у Вінниці зосередився непоганий феміністичний осередок, у місті досить мало заходів – публічних, доступних – куди можна прийти без реєстрації та взяти участь в обговоренні.

«Феміністична програма нашого фестивалю – це можливість проговорити дражливі та болючі питання, які є однаковими і для українок, і для європейок, і для жінок на всій планеті. Адже бути активною європейкою, бути почутою у країні, де твоя проблема перебуває на задньому плані – це не просто», – зазначає Анна Савчинська.

ПРОГРАМА МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ «ОСТРІВ ЄВРОПА» 2019

Увага! У програмі можливі зміни. Стежте за оновленнями на europeislandfest.com

13 червня

15:30-16:00, Майдан Незалежності — Відкриття виставки «Хасидський хлопчик з Вінниці» (до 180-річчя Іцхака Йоеля Лінецького).

16:00-16:50, Майдан Незалежності — Дискусія «УкраїнськаГаскала: єврейська література vs євреї в літературі». Учасники: Сергій Гірік, Анатолій Кержнер, Леонід Фінберг. Модераторка: Анна Вовченко.

17:00-17:50, Майдан Незалежності — Презентація роману Наталки Доляк «Де трава зеленіша». Модераторка: Юлія Броварна.

18:00-18:50, Майдан Незалежності — Відкриття фестивалю. Концерт гурту єврейських наспівів Knafaim.

14 червня

12:00-12:50, Садиба Львовича — Дискусія «Острів народжує материк: східноєвропейський ландшафт та ізраїльські класики». Учасники: Анатолій Кержнер, Сяргєй Шупа, Мар’яна Максим’як. Модератор: Леонід Фінберг.

13:00-13:40, Прибутковий провулок (дощовий резерв: Майдан Незалежності) — Поезія Свободи: Юрій Іздрик.

14:00-14:50, Тераса Книгарні «Є» — Лекція Ірини Старовойт «По жіночій лінії: контраверсійний досвід та спроби зцілення родинної пам’яті».

15:00-15:50, Майдан Незалежності— Дискусія «Кримська Швейцарія сто років тому і нині: проблеми деокупації». Учасники: Рефат Чубаров, Ґульнара Бекірова. Модераторка: Ірина Старовойт.

16:00-16:40, Сходи на Кумбарах (дощовий резерв: Майдан Незалежності) — Поетичні читання: Катріна Хаддад і Катерина Калитко.

17:00-17:50, Майдан Незалежності — Дискусія «Жінка та її війна: знайти і обстояти свій голос». Учасниці: Драґіца Райчич, Аліє Кенже-Алі, Катріна Хаддад. Модераторка: Анна Вовченко.

18:00-18:50, Майдан Незалежності— Панорама кримськотатарської літератури: розмова довкола антологій «І народився день» та «Кримський інжир» за участю Аліма Алієва й Анастасії Левкової. Модераторка: Катерина Калитко.

19:00-19:50, Майдан Незалежності — Інтеграція в еміграції: авторська зустріч з Драґіцею Райчич. Переклад Марка Бєлорусца та Олександри Григоренко. Модераторка: Катерина Калитко.

20:30-21:30, Бутлегер і Душечка — Музично-поетичний проект “ARTЕРІЯ” (Дмитро Лазуткін feat. Борис Севастьянов).

15 червня

10:30-12:00, Острів Кемпа — Кримськотатарські музично-поетичні читання “Yeşilada: зелений (пів)острів”. Учасниці: Сеяре Кокче, Аліє Кенже-Алі, Ельвіра Сарихаліл. Реєстрація на теплохід за адресою https://forms.gle/NACiRJvNxMeiQb8P7.

12:00-12:50, Садиба Львовича — Дискусія “Мости замість стін: 100 років Злуки” за участю Катерини Калитко, Аліма Алієва, Катріни Хаддад, Миколи Рябчука. Модераторка: Тетяна Терен.

13:00-13:40, Прибутковий провулок (дощовий резерв: Майдан Незалежності) — Поезія Свободи: Оксана Забужко.

14:00-14:50, Тераса Книгарні “Є” — Презентація книжки “Жінка в Берліні” за участю Роксоляни Свято та Оксана Луцишиної. Модераторка: Олена Гусейнова.

15:00-15:50, Майдан Незалежності — Розмова-читання “Подвійний переклад: говорять іноземки”. Учасниці: Юлія Цімафєєва, Міруна Влада, Лідія Дімковська, Катерина Калитко. Модераторка: Анна Вовченко.

16:00-16:40, Сходи на Кумбарах (дощовий резерв: Майдан Незалежності) — Поетичні читання: Юлія Мусаковська та Юлія Броварна.

17:00-17:50, Майдан Незалежності — Право Голосу: македонська. Читання Лідії Дімковської. Переклад і модерація Остапа Сливинського.

18:00-19:00, Майдан Незалежності — Бути Робінзоном: авторська зустріч з Мацеєм Плазою. Переклад Олени Шеремет. Модераторка: Ганна Улюра.

19:30-20:20, Сад Коцюбинського (дощовий резерв: Місто змістів) — Прем’єра нової програми «Кораблі» гурту «Три кроки в ніч».

20:30-21:30, Сад Коцюбинського (дощовий резерв: Місто змістів) — Музично-поетичний концерт Izdryk:LIVE.

22:30-01:00,Червоний Цепелін — Ніч поезії та музики. Поетичні перформанси Яноша Афри, Гєника Бєлякова, музична вистава Павла Коробчука та TheVelvetSun «Емі Вайнгауз. Тіло та душа».

16 червня

11:00-14:00, Бібліотека №1 — Дитячі заходи «Видавництва Старого Лева»: Галина Ткачук, Ірина Лазуткіна, Катерина Міхаліцина.

12:00-12:50, Майдан Незалежності — Дискусія «Тілесність і література: особисте як політичне й текстуальне». Учасниці: Оксана Забужко, Юлія Цімафеєва, Александра Зєлінська. Модераторка: Ганна Улюра.

13:00-13:40, Прибутковий провулок (дощовий резерв: Майдан Незалежності) — Поезія Свободи: Наталка Білоцерківець і Микола Рябчук.

14:00-14:50, Тераса Книгарні «Є» — Зустріч з лауреатом премії Міста літератури ЮНЕСКО Петром Яценком. Модераторка: Анастасія Левкова.

15:00-15:50, Майдан Незалежності — Панельна дискусія “Покоління-1989: література європейської свободи”. Учасники: Янош Афра, Гєник Бєляков, Александра Зєлінська, Луціє Фаулерова. Модератор: Павло Коробчук.

16:00-16:40, Сходи на Кумбарах (дощовий резерв: Майдан Незалежності) — Поетичні читання. Катерина Міхаліцина та Ірина Старовойт.

17:00-17:40, Майдан Незалежності — Право Голосу: румунська. Читання Міруни Влади. Модераторка: Анна Вовченко.

17:40-18:20, Майдан Незалежності — Уловлювачі пилу: авторська зустріч з Луціє Фаулеровою. Переклад Володимира Дзеверіна.

18:30-20:00, Садиба Львовича — Авторський вечір Оксани Забужко. Презентація книжок «І знов я влізаю в танк», «Після третього дзвінка вхід до зали забороняється».

20:30-21:50, Сад Коцюбинського (дощовий резерв: Місто змістів) — Закриття фестивалю. Концерт Мар’яни Садовської «Ніч лише починається».

Джерело: "Літакцент"

Соціальні мережі
bottom of page