top of page

МОН розробляє план імплементації нової редакції правопису


Міністерство освіти і науки України розробляє план імплементації нової редакції «Українського правопису». Про це повідомляється на сайті відомства.

Зазначається, що цим документом, зокрема, буде передбачено терміни та етапи впровадження правописних змін в освітній процес.

Також у Міносвіти повідомили, що фінальний текст нової редакції «Українського правопису» буде опубліковано 3 червня 2019 року на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук.

З цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення.

Нагадаємо, що 22 травня уряд ухвалив нову редакцію українського правопису, яка замінить застарілу редакцію від 8 червня 1992 року.

Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджений розпорядженням КМУ від 17 червня 2015 р. № 416.

У серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3 тис. пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, окремих громадян.

Джерело: "Читомо"

Соціальні мережі
bottom of page