top of page

"Коронація слова": переможців цьогорічного конкурсу назвуть 6 червня


Імена кращих авторів 19-го Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова” оголосять на церемонії 6 червня у Колонній залі КМДА. Про це повідомила співзасновник конкурсу “Коронація слова” Тетяна Логуш на прес-конференції в "Укрінформі".

“Буде оголошено переможців у чотирьох основних номінаціях: п’єси, кіносценарії, пісенна лірика, романи”, - сказала Логуш.

Вона зазначила, що за роки існування конкурсу створено 48 фільмів, серед них є стрічки, які здобули перемоги на українських та міжнародних кінофестивалях. У виробництві знаходяться 65 фільмів. Твори багатьох авторів “Коронації...” вивчають за шкільною програмою. Є конкурс рецензій, багато нових номінацій, поступово заповнюється ніша, яка не була представлена ні вітчизняною літературою, ні хорошими перекладами українською мовою, — це нон-фікшн.

З’явилася спеціальна відзнака мера Києва “Як тебе не любити...”

“Такий конкурс - єдиний у світі, аналогів йому немає”, - підкреслила Тетяна Логуш.

Як зазначив другий співзасновник Юрій Логуш, вони із трепетом очікують на наступний рік — 20-річчя.

“Коли ми започатковували цей конкурс, а він анонімний - експерти читають рукописи, не знаючи прізвищ авторів, - ми не знали, чи він спрацює... А нині надходить 6 тисяч рукописів від людей, які в більшості випадків перший раз пишуть. Цього не було у 1998-99 роках. За цей час з’явилося близько тисячі нових письменників, видано близько тисячі нових романів, поставлено 37 п’єс”, - сказав Юрій Логуш.

Як зазначалося, на відзначення 20-річчя конкурсу заплановано випустити Науково-довідкове видання “Коронація слова” за підтримки Українського культурного фонду.

Соціальні мережі
bottom of page