top of page

Книжкова палата України отримала статус Національного центру ISSN


Книжкова Палата України

Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова» отримала статус Національного центру ISSN. Про це повідомляє офіційний сайт Держкомтелерадіо.

Генеральний директор Організації Об’єднаннях Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) своїм офіційним листом поінформував про приєднання України до Міжнародного центру реєстрації серіальних видань (Міжнародного центру ISSN) та визнання Книжкової палати Національним центром ISSN.

«Цій події, яка має для нашої держави велике значення на шляху поглиблення інтеграції України у світовий інформаційний, культурний та освітній простір, передувало рішення Уряду про приєднання до Статуту Міжнародного центру реєстрації періодичних видань, який функціонує при ЮНЕСКО з 1976 року», – зазначають у Держкомтелерадіо.

Міжнародний центр реєстрації створили для впровадження автоматизованої системи реєстрації серіальних видань, що охоплює увесь спектр записів знань, включених у Міжнародну систему даних серіальних видань (ISDS).

Тепер, після приєднання до системи України, учасниками цієї системи стали 90 країн світу.

Нагадаємо, що Міжнародний центр ISSN заснований у Парижі в результаті угоди між ЮНЕСКО та урядом Франції. Міжнародний центр ISSN координує діяльність національних центрів ISSN, які здійснюють реєстрацію та ідентифікацію назви кожного окремого серіального видання, надання йому унікального Міжнародного стандартного номера ISSN.

За часів існування СРСР надання міжнародних стандартних номерів – ISSN (Тhe Іпternational Standard Serial Numbers) серіальним виданням (періодичним, продовжуваним і серійним) здійснювала Всесоюзна книжкова палата. Післся її переходу під юрисдикцію Росії ця робота в Україні фактично припинилася.

Джерело: "Читомо"

Соціальні мережі
bottom of page