top of page

На зйомки фільму за романом сумського письменника Держкіно виділить 32 млн гривень


Євген Положій Іловайськ

На зйомки фільму за мотивами «Іловайськ» сумського письменника Євгена Положія Держкіно дає 32 млн грн. 7 серпня авторський колектив, який працює над сценарієм стрічки, виграв пітчинг (це презентація та змагання ідей), повідомляє UA: Суми.

Історія, яку хочуть розповісти на екрані, здобула найбільшу кількість голосів, розповів сценарист Євген Положій: "Минулого року ми подавались на пітчинг міністерства культури, але не здобули нічого, але в цьому році більш якісно підготувались. Фільм носить назву не «Іловайськ», а «Кордон» за мотивами роману «Іловайськ». Орієнтовно, грудень, ми так думали, відбудуться кастинги, відбір акторів, навесні зайдемо в інтер’єри, а влітку будуть основні зйомки – вересень-серпень наступного року, і я думаю, лютий 2021 року мусить бути прем’єра, тобто кіно – це справа така нешвидка. Досить сильно довелось поміняти долі героїв, траєкторію сюжету і так далі, тому що кіно – це окремий вид мистецтва, те, що розказане в книзі, важко достеменно (тай не потрібно, напевно) розповісти в кіно, головне, щоб було цікаво, щоб це було кіно, яке розказує світу про те, що відбувається на сході країни, про війну".

"Профінансують на 80 відсотків. Ще 20 відсотків – це має бути наше фінансування. Ми сподіваємося, що ми знайдемо тих, хто нам допоможе навіть у Сумах. Ведемо переговори з бізнесменами. Наприкінці року ми почнемо підготовчий період. Буде проведено кастинг. Будуть зроблені декорації - все, що треба в підготовчому періоді. І в травні, сподіваємося, почнемо знімальний період. Фільм побачить світ навесні 2020 року", - говорить Андрій Суярко, продюсер фільму.

Роман «Іловайськ» Євгена Положія вийшов до перших роковин Іловайського котла. Так назвали події, які відбулись у серпні-вересні 2014 року на сході України – тоді бої точились у Донецькій області. За інформацією Національного військово-історичного музею, озвученою станом на серпень 2017 року, Україна втратила в боях під Іловайськом 368 бійців, 18 вважались зниклими безвісти.

Соціальні мережі
bottom of page