На зйомки фільму за романом сумського письменника Держкіно виділить 32 млн гривень


Євген Положій Іловайськ

На зйомки фільму за мотивами «Іловайськ» сумського письменника Євгена Положія Держкіно дає 32 млн грн. 7 серпня авторський колектив, який працює над сценарієм стрічки, виграв пітчинг (це презентація та змагання ідей), повідомляє UA: Суми.

Історія, яку хочуть розповісти на екрані, здобула найбільшу кількість голосів, розповів сценарист Євген Положій: "Минулого року ми подавались на пітчинг міністерства культури, але не здобули нічого, але в цьому році більш якісно підготувались. Фільм носить назву не «Іловайськ», а «Кордон» за мотивами роману «Іловайськ». Орієнтовно, грудень, ми так думали, відбудуться кастинги, відбір акторів, навесні зайдемо в інтер’єри, а влітку будуть основні зйомки – вересень-серпень наступного року, і я думаю, лютий 2021 року мусить бути прем’єра, тобто кіно – це справа така нешвидка. Досить сильно довелось поміняти долі героїв, траєкторію сюжету і так далі, тому що кіно – це окремий вид мистецтва, те, що розказане в книзі, важко достеменно (тай не потрібно, напевно) розповісти в кіно, головне, щоб було цікаво, щоб це було кіно, яке розказує світу про те, що відбувається на сході країни, про війну".

"Профінансують на 80 відсотків. Ще 20 відсотків – це має бути наше фінансування. Ми сподіваємося, що ми знайдемо тих, хто нам допоможе навіть у Сумах. Ведемо переговори з бізнесменами. Наприкінці року ми почнемо підготовчий період. Буде проведено кастинг. Будуть зроблені декорації - все, що треба в підготовчому періоді. І в травні, сподіваємося, почнемо знімальний період. Фільм побачить світ навесні 2020 року", - говорить Андрій Суярко, продюсер фільму.

Роман «Іловайськ» Євгена Положія вийшов до перших роковин Іловайського котла. Так назвали події, які відбулись у серпні-вересні 2014 року на сході України – тоді бої точились у Донецькій області. За інформацією Національного військово-історичного музею, озвученою станом на серпень 2017 року, Україна втратила в боях під Іловайськом 368 бійців, 18 вважались зниклими безвісти.

Читайте також: В Канаді відбудеться театральна вистава за мотивами роману Євгена Положія "Іловайськ"

Соціальні мережі