top of page

Премію імені Василя Стуса 2019 року отримав режисер Влад Троїцький


премія Василя Стуса

Премією імені Василя Стуса 2019 року нагороджений театральний режисер, засновник центру сучасного мистецтва «ДАХ», фестивалю «ГогольFest» та музично-театральних проектів «ДахаБраха», «DakhDaughters», «NovaOpera» і «ЦеШо» Влад Троїцький. Члени журі оголосили ім’я лауреата під час урочистої церемонії, яка відбулася 28 серпня у Національному музеї Тараса Шевченка.

«Василь Стус – це людина, яка не боялася бути незручною, – зазначив під час церемонії нагородження Влад Троїцький. – Бути незручним – це не завжди безпечно. Але, можливо, саме на таких долях формується дух нації і країни. Це велика людина. І бути нагородженим цією премією – велика честь для мене».

Лауреат Премії імені Василя Стуса отримав грошову винагороду та оновлену статуетку, макет якої разом із новим оформленням Премії розробив київський дизайнер Дмитро Покрасьон.

Під час заходу також уперше було показано фрагмент із музично-поетичного проекту за віршами Василя Стуса режисера і драматурга Клима (Володимира Клименка), який він готує разом із акторами театру «ДАХ».

Напередодні нагородження лауреата цьогорічної Премії імені Василя Стуса у соціальних мережах шириться поетичний флешмоб #Stus_Award – українці читають улюблені вірші поета. Флешмоб запустили PEN Ukraine та Радіо Свобода з нагоди 30-річчя Премії.

Нагадаємо, Премія імені Василя Стуса була заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком (1928-2014). Її вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру й стійкість громадянської позиції. Починаючи з 2016 року, Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа та видавництво «Дух і Літера» взяли на себе справу продовження цієї ініціативи. Лауреатами Премії в різні роки ставали Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Мирослав Маринович, Євген Захаров, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Тарас Компаніченко, сестри Тельнюк, Олександра Коваль, Сергій Жадан, Борис Ґудзяк.

Джерело: ”Літакцент”, PEN Ukraine

Соціальні мережі
bottom of page