top of page

Проект "Колона Морріса" на святкуванні Дня міста Суми - читацький простір просто неба


7 та 8 вересня 2019 року у м. Суми, в рамках святкування Дня міста, GoetheInstitut в Україні та Французький інститут в Україні за підтримки Сумської міської ради представляють франко-німецький проект „Колона Морріса (Colonne Morris / Litfaßsäule)“.

Мета цього проекту полягає у сприянні читанню та у діалозі за допомогою літератури. У громадському просторі буде розміщена мобільна бібліотека, що містить приблизно 400 книг з Німеччини та Франції в українському перекладі чи в оригіналі. Відкрита бібліотека запропонує фахову, художню та інформаційну літературу, а також комікси та книги для дітей і підлітків. Затишний облаштований просто неба простір для читання привабить шанувальників книги; а розташований поруч із читальною зоною подіум, стане місцем зустрічей та дискусій з письменниками.

На запрошення Французького інституту в Україні у програмі „Colonne Morris /Litfaßsäule“ візьме участь письменниця Ліан Ґійом, яка представить у неділю 8 вересня український переклад свого роману «Блукальці. Українська хроніка» (вид. Пульсари, 2019). Пані Ліан - викладачка сучасної літератури (вона викладала в Афганістані і передмістях Парижа), письменниця (вісім виданих книг), танцівниця (в Індії вона вивчала танець Одіссі і давала вистави), театральна діячка (автор, актриса) та журналістка. Вона багато подорожувала і жила за кордоном, зокрема, в Індії (9 років загалом), у Росії (5 років), в Україні (4 роки), в Афганістані (7 років загалом) і в Узбекистані (4 роки). В кожній з цих країн воначерпала натхнення для своїх романів. У період з 2000 по 2004 рік вона жила у Києві, де продовжувала свою театральну та журналістську діяльність.

Goethe-Institut в Україні запросив німецького письменника Юрґена Баншеруса. Читачам автор знайомий по підлітковим романам та детективним історіям, таким, як серія книг про маленького детектива Квятковського. Квятковський є справжнім культом в Німеччині та у світі – історії про нього перекладені та видані багатьма мовами, і в цьому році з‘явились українською. Для відвідувачів нашої літературної локації Юрґен Баншерус теж підготував декілька завдань, з якими детектив точно би впорався. Чи впораються українські читачі, дізнаємось під час читання та презентації книги 7 вересня.

Два дні, з ранку до вечора, локація буде місцем зустрічі з місцевими письменниками, дискусій та презентацій нових французьких та німецьких книг та їх перекладів. Goethe-Institut в Україні та Французький інститут в Україні разом з партнерами підготували настільні ігри, літературні квести та майстер-класи.

Проект „Колона Морріса (Colonne Morris / Litfaßsäule)“ є прикладом франконімецького культурного співробітництва і тому реалізується за фінансової підтримки обох країн – Франції та Німеччини та Французько-німецького культурного фонду. Організатори сподіваються, що спільно з Україною цей проект стане переконливим прикладом тринаціонального європейського партнерства. Програма заходів франко-німецького проекту „Колона Морріса“ на www.goetghe.de/ukraine / https://institutfrancais-ukraine.com/

Місце проведення: м. Суми, провулок 9-го травня

Koнтакти: valentine.stoukalova@ifu.kiev.ua / maria.shubchyk@goethe.de

Соціальні мережі
bottom of page