top of page

Вітаємо автора! Іван Житник став лауреатом обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії


Наприкінці жовтня Сумська обласна комісія з присудження літературно-краєзнавчо-мистецької премії визначила цьогорічних переможців у номінаціях «Художня література», «Журналістика», «Культура і народна творчість», «Мистецтво», «Краєзнавство». Лауреатом у номінації «Художня література» став письменник і журналіст з Бурині Іван Житник за збірку творів «Запах скошених трав».

Книга Івана Житника «Запах скошених трав» побачила світ у “Видавничому будинку “Еллада” (м. Суми) в липні 2019 року. До збірки творів увійшли: роман, повісті, оповідання, новели, бувальщини. Ця книга - вибрані твори автора, які були написані протягом останніх тридцяти років.

“Ми щиро вітаємо нашого автора, Івана Житника, з присудженням обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії, - сказала Інна Щербина, директор і головний редактор “Видавничого будинку “Еллада”. - Ця фундаментальна збірка стала своєрідним підсумком багаторічної творчої праці письменника. І дуже важливо, що постать Івана Житника у літературному процесі на Сумщині та його творчий доробок були заслужено оцінені на обласному рівні. Бажаємо автору не зупинятися на досягнутому і відкривати читачам нові грані свого таланту”.

Допомогу у виданні книги «Запах скошених трав» надав Анатолій Свирид, кіборг з позивним ”Спартанець”, який захищав Донецький аеропорт, а нині опікується дітьми та родинами загиблих побратимів-героїв і очолює громадську організацію «Серця кіборгів».

Цікаво, що до редагування книги автор залучив Каріну Карпічко – випускницю Тернівської загальноосвітньої школи 2019 року.

Про автора. Житник Іван Олександрович народився 18 червня 1956 року в смт Терни Недригайлівського району Сумської області. Після здобуття вищої освіти працював відповідальним секретарем газети «Голос Посулля» (смт Недригайлів), редактором газети «Рідний край» (м.Буринь), був власним кореспондентом обласної газети «Сумщина». Очолював Буринський відділ зв’язку та відділ культури і туризму районної державної адміністрації. Трудився в Буринській районній раді та в редакції газети «Путивльські відомості». Член Національної спілки журналістів України з 1983 року. Переможець літературного конкурсу «Історії з Життя» (м. Львів). Автор та співавтор 19 видань, його перу належать тексти понад 50 пісень. Книги Івана Житника «Чорні павуки», «Серцебиття» та «Задзеркалля» зберігаються в літературних фондах Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського (м. Київ). Вірш, присвячений українським воїнам, викарбуваний на плиті Алеї Слави у м. Буринь. Нагороджений відзнаками за вагомий доробок у розвиток літературного процесу на Сумщині.

Соціальні мережі
bottom of page