top of page

В Сумах презентували книгу про Голодомор 1932-1933 років, номіновану на Шевченківську премію (фото)


Видавництво Еллада, Голодомор, Микола Бондаренко

Сьогодні, 22 листопада, в межах вшанування 86-х роковин Голодомору 1932–1933 років у Конгрес-центрі СумДУ відбулася презентація другого видання книги Миколи Бондаренка «Україна – 1933: Кулінарна книга. Пам’ять людська», що побачило світ у "Видавничому будинку "Еллада" (м. Суми).

“Україна-1933: Кулінарна книга. Пам'ять людська” містить жахливі "рецепти" виживання, які автор книги, відомий сумський художник Микола Бондаренко записав зі слів своїх односельців і зобразив у 89 гравюрах. Також у книгу увійшли спогади очевидців і архівні документи.

Перше видання було надруковано у 2008 році і одразу стало сертифікованим експонатом Музею книги і друкарства України, автор Микола Бондаренко був нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

“Після виходу першого видання минуло 10 років, але резонанс весь цей час не вщухає. Книга потрапила до понад 30 країн світу, - розповіла Інна Щербина, головний редактор і керівник «Видавничого будинку «Еллада», видавець книги. - І це, завважте, україномовне видання! Та ми розуміли, що бачити це, читати, осягнути повинен весь світ. І ми почали працювати над другим виданням. Доповнили його перекладом англійською мовою, спогадами, надісланими з Канади, архівними матеріалами, світлинами. Переклад зробити було непросто, тому що він повністю відтворює мову, стиль, діалект. Це дійсно сильна і дуже складна робота. Не менш складним є і макетування, і поліграфічне виконання. Адже друк художніх картин, гравюр вважається поліграфією найвищого рівня складності. Кольором необхідно передати глибоке змістове наповнення, почуття, емоції. На наше глибоке переконання, це видання є гідним претендентом на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка. Тому ми подали заявку, чекаємо результатів та щиро сподіваємося, що книга буде гідно оцінена”.

Як повідомила Інна Щербина, друге видання книги “Україна-1933: Кулінарна книга. Пам'ять людська” було відправлено в посольства усіх держав, які мають свої представництва в Україні, діаспорі, Всеукраїнській правозахисній організації «Меморіал» імені Василя Стуса, в Національний музей Голодомору-геноциду, Інститут національної пам’яті.

Фахівці переконані, що це непересічна книга. Її мистецьке та історичне значення для відновлення історичної справедливості й донесення до світу реальних фактів про Голодомор в Україні – безцінні.

В презентації взяли участь представники Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса, Сумської обласної державної адміністрації, громадські діячі, краєзнавці, історики, учасники творчих спілок і літературних об’єднань.

Одним із хвилюючих моментів презентації стало те, що присутнім запропонували скуштувати "голодні" коржики, приготовані за "рецептом", узятим із книги.

Книга “Україна-1933: Кулінарна книга. Пам'ять людська. Видання друге” надрукована за підтримки Сумської обласної державної адміністрації, в межах Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2018 рік.

Соціальні мережі
bottom of page