top of page

У Мінкультури немає підрозділу з питань книговидання - Асоціація видавців і книгорозповсюджувачів


книговидання видавництво Суми

Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів звернулася до міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського із проханням про зустріч з метою поінформувати видавничу спільноту з актуальних для галузі питань. Лист за підписом президента цієї асоціації Олександра Афоніна з’явився на офіційному сайті Асоціації.

У листі зазначено, що за три місяці від моменту оголошення про створення нового міністерства, міністр та його заступники не провели жодної зустрічі із членами правління Асоціації. Окрім того, досі невідомо, який підрозділ міністерства опікуватиметься видавничою галуззю, а також хто безпосередньо відповідатиме за стан видавничої справи в Україні і до кого видавці та книгорозповсюджувачі мають звертатися для вирішення загальногалузевих питань.

Також у своєму зверненні Асоціація виділяє низку проблем, через які українське книговидання перебуває у стані стагнації і які суб’єкти галузі без участі держави вирішити не можуть. Серед цих проблем:

  • відсутність предметного і системного аналізу книжкового ринку країни;

  • вкрай низька капіталізація галузі;

  • необхідність фективної боротьби з виготовленням та реалізацією контрафактної продукції;

  • необхідність створення єдиного загальнодержавного електронного ресурсу «Книги у продажу та друці»;

  • створення умов для збільшення кількості книгарень та книжкових кіосків.

«Окрім зазначених проблем існує низка питань меншого порядку, які теж вимагають предметного конструктивного обговорення й ефективного вирішення. Проте відсутність чіткого публічного позиціювання Міністерства у розв’язанні цих проблем створює атмосферу невизначеності й унеможливлює конструктивну діяльність з боку учасників ринку», — зазначено у зверненні.

Джерело: "Читомо"

Соціальні мережі
bottom of page