Конкурс художнього репортажу «Самовидець» приймає роботи до 25 січня
25 січня 2020 року – останній день прийому конкурсних репортажів восьмого «Самовидця». Тема конкурсу — «Як ми змінюємось».
Тема восьмого «Самовидця» — на перший погляд досить проста і зрозуміла. Як ми змінюємось? Що змінює нас, а що змінюємо ми, як і на що ми впливаємо? Але так само ця тема є викликом для репортажистів: вона дає можливість описати явища і процеси, які сьогодні відбувається з кожним із нас і з людством загалом. Хто і що є рушієм змін? Чи впливаємо ми на щось і що може змінити одна людина? Чи завжди варто прагнути змін і чи кожен їх потребує? Тут є місце для будь-яких тем і героїв: наука, культура, історія, освіта, війна, різні особисті досвіди.
Це можуть бути історії окремих людей, чиї життя, сприйняття світу і себе змінили певні події – глобальні, історичні або ж приватні, особисті. Це можуть бути історії цілих суспільств чи народів, і тут доречними будуть репортажі-реконструкції, зокрема й історичні. Розповіді про, тих хто змінює, і тих, хто опирається змінам, тих, хто прагнув змін, але зазнав поразки, і тих, хто їх уникав, але потрапив у епіцентр подій.
«Особисто мені дуже хотілося б побачити глибокі репортажі на культурну тематику, не подієві, а репортажі-зрізи, репортажі-явища. Як читачці мені не вистачає також художніх репортажів про науку. Так само чекаю хороших репортажів і про війну. З кожним роком учасники надсилають все сильніші тексти про Донбас: це вже не репортажі з лінії бойових дій, а репортажі, у яких автори осмислюють тему війни і її вплив на кожного з нас, ті зміни, які вона несе сьогодні і які ми відчуватимемо й через роки», – говорить кураторка «Самовидця» Марія Семенченко.
Готові тексти надсилайте до 25 січня 2020 року включно на адресу: samovydets@gmail.com.
Результати конкурсу буде оголошено в березні 2020 року.
До розгляду приймаються раніше не публіковані художні репортажі українською мовою.
Автор повинен розуміти особливості жанру художнього репортажу.
Автор повинен спиратися на власний досвід.
Автор має добре знати тему, орієнтуватися в інших текстах, написаних на вибрану тематику, прагнути об’єктивності.
Важливим елементом є влучні описи та живі діалоги з героями вибраної теми. Оповідь має бути не сухою газетною, а саме художньою.
Обсяг репортажу – до 40 000 знаків.
Нагороди: І місце – 10 000 грн., ІІ місце – 7 000 грн., ІІІ місце – 5 000 грн.
Десять найкращих репортажів увійдуть в альманах «Veni, Vidi, Scripsi», а переможець конкурсу отримає право видати свою книжку репортажів у видавництві «Темпора».
Члени журі: Олег Криштопа, Марія Титаренко, Андрій Бондар.
За підсумками минулих конкурсів було видано п’ять альманахів найкращих репортажів: «Світ у масштабі українського репортажу», «Де, як і чому працюють українці», «Історія наживо», «Війна. Життя de facto» та «Чому я звідси ніколи не поїду», «Покоління вільних». Вийшли друком книги лауреатів конкурсу: Олега Криштопи «Україна. Масштаб 1:1», Дениса Казанського «Чорна лихоманка: нелегальний видобуток вугілля на Донбасі», Єлізавети Гончарової «Десь поруч війна» та «(Не)воля», Павла Стеха «Над прірвою в іржі».
Координаторка конкурсу: Марія Семенченко
Телефон для довідок: 068 494 74 56
www.facebook.com/samovydets/