top of page

Культурні інституції хочуть позбавити фінансування через коронавірус


Міністерство фінансів планує позбавити фінансування Український інститут книги та Український культурний фонд. Про це йдеться в заяві Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради, розміщеній на Facebook-сторінці заступниці голови комітету Євгенії Кравчук.

Згідно із заявою, сьогодні Міністерство фінансів внесе зміни у державний бюджет, урізавши фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту і залишивши лише видатки на утримання (зарплатню).

Відповідно до заяви, фінансування хочуть позбавити: Інститут книги – 150 млн грн, Український культурний фонд – 500 млн грн, а також Держкіно – 750 млн грн та туризм – 240 млн грн.

Крім того, хочуть урізати витрати на програму «зшивання країни», реставраційні роботи із захисту історико-культурної спадщини, програм інформполітики – на суму понад 500 млн. грн. Чи уріжуть фінансування спорту, поки що невідомо.

«Наголошуємо, що такий крок призведе до кризи і стагнації креативних індустрій країни, втрати тисяч робочих місць. Ми розуміємо, що в ситуації з розповсюдженням коронавірусу і необхідності залучати додаткові кошти для боротьби з вірусом, необхідно переглядати бюджет. Проте, будь-які кроки мають обговорюватись з депутатами профільного комітету та з залученням представників міністерства», – йдеться в заяві.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики закликає Мінфін утриматися від прийняття рішень до проведення консультацій.

«Ми готові оперативно увійти в діалог і напрацювати рішення, які не призведуть до краху культурної сфери нашої держави», – наголошують у комітеті.

Джерело: "Читомо"

Соціальні мережі
bottom of page