top of page

Bologna Ragazzi Award назвала переможців


Болонський книжковий ярмарок оголосив цьогорічних лауреатів Bologna Ragazzi Awards та Bologna Ragazzi Digital Awards.

Художня література-2020

MEINE LIEBSTEN DINGE MÜSSEN MIT («Мої улюблені спогади») Текст: Сепідех Саріхі; ілюстрації: Джулі Фельк (Німеччина, 2018 р.)

Журі: «Ця вражаюча ілюстрована книга – результат співпраці іранської письменниці та німецької ілюстраторки. За допомогою витончених малюнків олівцем, крихітних деталей, присмаку сюрреалізму, відчуттю місця та резонансної теми, вона розповідає, що таке переїзд або досвід змін, говорить правду про те, що найдорожчі для нас речі не обов’язково помістяться у валізі. Це історія міграції та спогадів, дитини, яка знаходить незалежність (завдяки велосипеду) і вчиться звикати до втрат».

Нон-фікшн-2020

MARIE CURIE. NEL PAESE DELLA SCIENZA («Марі Кюрі на землі науки») Текст: Ірен Коен-Янка; ілюстрації: Клаудія Пальмаруччі (Італія, 2019 р.)

Журі: «Ця зворушлива біографія – розповідь про життя без сухого переліку фактів, інтимна та відкрита водночас. Попри свій реалістичний стиль та історичну точність, їй притаманні риси сюрреалізму, вона насичена жовтими тонами, які символізують опромінення полонієм. Тут застосовуються візуальні посилання на твори мистецтва різних часів, розлогі анотації до яких містяться в кінці книги, отже, вона знайомить нас з історією мистецтва і науки водночас».

Opera Prima-2020

WHERE IS YOUR SISTER? («Де твоя сестра?») Текст та ілюстрації: Пак Коупер (Велика Британія, 2019 р.)

Журі: «Енергійна та смішна книга з ілюстраціями, дистильовані чіткі лінії, скромна палітра та пласкі геометричні форми, за допомогою яких насичені сторінки заохочують читачів шукати й знаходити. Це історія про дитину, яка загубилася в супермаркеті, тому що хотіла заробити безкоштовне тістечко, і не знає, де її матір і сестра. Книга розповідає про універсальний страх загубитися».

Нові горизонти – 2020. Спеціальний приз журі

LULLABY FOR GRANDMOTHER («Колискова для бабусі») Текст та ілюстрації: Івона Хмелєвська (Південна Корея, 2019 р.)

Журі: «Результатом співпраці польської мисткині з корейським видавництвом стала ця незвичайна ілюстрована книга – поліграфія та дизайн найвищого рівня підкреслюють художню цінність ілюстрацій. Розповідаючи про колекцію мережив, хустинок, гаптованої білизни та домашніх тканин – приданого її бабусі – ця книга розповідає історію життя бабусі від дитинства до дорослого віку і перетворює його на візуальний шедевр».

Комікси для дітей молодшого віку-2020

WRITTEN AND DRAWN BY HENRIETTA («Текст і малюнки Генрієтти») Текст та ілюстрації: Рікардо Ліньє; кольори та шрифти: Ремі Шоран (США, 2015 р.)

Журі: «Журі було зачароване багатою уявою та креативністю Ліньє, втіленими в яскравих ілюстраціях та безмежно винахідливих історіях про Генрієтту, дівчинку з новим набором різнокольорових олівців. Ліньє зображає Генрієтту в серії матових коміксових зображень, які дуже скоро поступаються місцем екстравагантним, яскравим, сповненим безумної енергії дитячим малюнкам Генрієтти олівцями, в яких вона розповідає історію триголового чудовиська з лише одним капелюхом та смішні пошуки загубленого капелюха у вочевидь величезному гардеробі».

Комікси для підлітків-2020

IMBATTABLE. JUSTICE ET LÉGUMES FRAIS Текст та ілюстрації: Паскаль Жоселін (Бельгія, 2017 р.)

Журі: «Imbattable може здатися середньостатистичним гумористичним коміксом з незграбним супергероєм. Насправді Imbattable («Непереможний») – найрозумніший та найсильніший з усіх героїв коміксів, тому що його суперздібності ґрунтуються на його здатності застосовувати візуальну мову коміксів для перемоги над лиходіями. Він подорожує не лише в часі та просторі, але й від кадру до кадру та від сторінки до сторінки, надсилає собі повідомлення в минуле або майбутнє і навіть рятує себе. Паскаль Жоселін – віртуоз застосування візуальної мови коміксів та її рефлексивного потенціалу. Мабуть, ніколи раніше не з’являлися комікси про мову настільки смішні, як Imbattable».

Комікси для молоді-2020

THE SHORT ELEGY («Коротка елегія») Текст та ілюстрації: Анімо Чен (Тайвань, 2019 р.)

Журі: «Судді одноголосно проголосували за нагородження цієї красивої та незвичної книги. Чен – тайванець, але цей комікс сподобається всім незалежно від країни та мови спілкування. Збірка історій, в основі яких лежать різноманітні втрати, послідовні образи Чена без слів – візуальний еквівалент поезії: вони витончено прості, але багатоструктурні. В одній з історій хлопчик вперше стикається зі смертю. В іншій – жінка оплакує втрату сина. Судді сподіваються, що після вручення нагороди Анімо його книга – і тайванські комікси, багато чудових зразків яких були подані на конкурс, загалом – знайдуть нову ширшу аудиторію».

Спеціальна категорія «Кіно-2020»

MVSEVM («Музей») Сценарій: Хав’єр Саес Кастан; ілюстрації: Мануель Марсоль (Іспанія, Португалія, Італія; 2019 р.)

Журі: «Блискуча історія, яку розповіли за допомогою образів, про пригоду життя, описану, як сон, за допомогою мови кіно та образотворчого мистецтва. Зачаровані, ми занурюємось у новий вимір, насолоджуючись магічною силою кіно, мистецтва і літератури».

Bologna Ragazzi Digital Award цьогоріч дісталася мистецькому проєкту THE WANDERER: FRANKENSTEIN’S CREATURE (ілюстратор: Чарлі Боурі, автор: Тібаут де Кордей).

Нагадаємо, що Болонський ярмарок дитячої книги-2020 проходить онлайн. Захід триває з 4 по 7 травня.

Джерело: «Читомо»

Соціальні мережі
bottom of page