top of page

Забужко, Сенцов та Ананьєв увійшли до ТОП-10 постатей, що мають найбільший вплив на молодих українці


Оксана Забужко, Олег Сенцов та Віталій Ананьєв увійшли до першої десятки в переліку українців, які найбільше впливають на своїх молодих співвітчизників у соціальних мережах. Дослідження провела Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) спільно з аналітиками системи моніторингу соціальних медіа SemanticForce.

Дослідники проаналізували сторінки публічних осіб у Facebook, Instagram, YouTube тощо. Однак їхній вплив на молодь (14–35 років) визначали виключно за допомогою Facebook, оскільки там відбувається найбільша активність.

Згідно з отриманими результатами, у двадцятку найбільш впливових для молоді українців потрапив ветеран, блогер і письменник Віталій Ананьєв, який посідає п’яте місце. Режисер й письменник Олег Сенцов опинився на шостій сходинці, а письменниця Оксана Забужко – на сьомій. Окрім того, до переліку увійшли письменниця Лариса Ніцой (на 12-й позиції) і письменник Сергій Жадан (на 17-у щаблі).

Також аналіз соціальних мереж засвідчив, що найвпливовішими організаціями в Україні є освітні: портал «Освіта.ua» і платформа онлайн-курсів «Prometheus».

Серед підписників сторінок впливових публічних осіб та організацій 30% працюють у сфері освіти, 20% – у менеджменті, 19% – у медицині, 16% – у медіа, 15% є самозайнятими особами. Переважна більшість (75%) має або здобуває вищу освіту.

Джерело: «Читомо»

Соціальні мережі
bottom of page