Національна бібліотека Ізраїлю викладе у вільний доступ 2500 рідкісних стародруків


Національна бібліотека Ізраїлю в Єрусалимі оцифрує й опублікує на спеціальній безкоштовній платформі свою колекцію рідкісних рукописів та книжок.

Добірка, яку планують оцифрувати, складається з понад 2500 унікальних книг арабською, перською та турецькою мовами. Зокрема, вона містить низку Коранів і літературних творів, прикрашених золотом та коштовним камінням.

Предмети колекції датуються IX–XX століттями. Більшість із них бібліотека отримала від лінгвіста, дослідника та збирача рідкісних документів Авраама Шалома Ягуда. Ця добірка є частиною програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу» (Memory of the World Programme). Колекція бібліотеки Ізраїлю є однією з найбільш важливих для дослідників ісламу та культури Близького Сходу.

Проєкт оцифрування став можливим завдяки гранту від одного з найбільших британських благодійних фондів Arcadia. У його межах бібліотека оцифрує рукописи й книжки та завантажить зображення з високою роздільною здатністю на спеціальну тримовну платформу (англійською, арабською та на івриті). До усіх зображень додадуть детальний опис. Також перед скануванням буде здійснено огляд рукописів і вжито заходів щодо збереження предметів у проблемному фізичному стані. Очікується, що проєкт триматиме приблизно три роки.

«Ми маємо честь відкрити цифровий доступ до цих скарбів і сподіваємося, що проєкт сприятиме більшому розумінню та спільному дослідженню ісламської культури. Це одна з низки ініціатив, що поєднують Національну бібліотеку Ізраїлю в Єрусалимі з глобальною спільнотою», – зауважує куратор колекції Ракель Укелес.

Джерело: «Читомо»

Нещодавні публікації
Соціальні мережі

2015 - 2019 © "Видавничий будинок "Еллада" 
Права захищені. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання)

на ellada-sumy.com  

 

м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва (Кірова), 25/1 (1 поверх, офіс 1)
тел.: (0542) 78-18-25, 78-18-24

моб. (095) 313-10-35,

(096) 250-82-70

e-mail: ellada-s@ukr.net

  • Wix Facebook page

«Видавничий будинок «Еллада» пропонує повний цикл послуг у галузі книговидавництва та поліграфії в місті Суми.