top of page

У Сумах презентували самобутній альбом-каталог «Кролевецькі рушники XІХ – початку ХХ століть»


У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відбулася презентація альбому-каталогу «Кролевецькі рушники ХІХ – початку ХХ століть», який побачив світ у Видавничому будинку «Еллада».

Очільниця управління культури Сумської обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Олена Мельник, даючи оцінку новому виданню, зауважила, що презентований нині альбом-каталог колекції Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького – це свого роду ключ до пізнання української нації, осягнення її самобутнього внутрішнього світу, неповторної нематеріальної культурної спадщини.

Із виходом у світ монументального видання привітала присутніх на заході директорка Видавничого будинку «Еллада» Інна Щербина.

«Кролевецькі рушники – це непересічні витвори народного мистецтва. Це наша винятковість у межах світу. І украй важливо, щоб ткане ДНК української нації не лише збереглося, а й набуло поширення, стало впізнаваним на всіх континентах, чому насамперед має посприяти фаховий англомовний переклад текстів», – зазначила пані Інна, принагідно подякувавши за ефективну співпрацю управлінню культури Сумської облдержадміністрації в особі Олени Мельник і Антоніни Ігнатченко, а також колективу художнього музею, зокрема Ірині Яніній, яка виступила автором-упорядником каталогу.

Слушно додати, що нині проводиться активна діяльність щодо входження кролевецьких рушників до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

За матеріалами управління культури Сумської ОДА

Соціальні мережі
bottom of page