top of page

Школа авторів-початківців запрошує усіх зацікавлених на «Літературну кухню»


«Кабінет молодого автора Національної спілки письменників України» започатковує новий проєкт для авторів-початківців «Літературна кухня». Учасником може стати кожен, хто прагне розвивати свої письменницькі здібності.

«Організовуючи різноманітні конкурси, збираючи твори для колективних книг тощо, ми отримали колосальний відгук від багатьох поетів з усієї України. Це чудово, що автори проявляють інтерес до літературних пропозицій і мають бажання брати в них участь, – зазначає секретар по роботі з молодими авторами НСПУ Юлія Бережко-Камінська. – Однак помітили й те, що засмутило. На жаль, багато віршів, надісланих на наші конкурси та для оприлюднення, грішать поширеними однотипними помилками. Грубі порушення ритму, логіки викладу, використання збитих рим, сумнівних метафор, мовних штампів та елементарна безграмотність… Засмучує те, що твори в такому вигляді активно поширюються серед читачів, публікуються не тільки в Інтернеті, а й у збірках, і навіть опиняються на сторінках деяких літературних видань… Мабуть, буде зайвим нагадувати про глобальні наслідки цього явища для української літератури та формування смаків читачів».

У Національній спілці письменників України наголошують, що розвиватися потрібно завжди, і пропонують тим авторам, які прагнуть удосконалювати свої літературні здібності, стати учасником «Літературної кухні».

«Ми будемо збиратися раз на місяць у Будинку письменників НСПУ в Києві, на Банковій, 2 (традиційно) або ж в Ірпені – в Будинку творчості письменників (літній формат зустрічей). Попередньо необхідно зареєструватися, надіславши на електронну адресу lira7@ukr.net свою заявку. Будуть сформовані групи по 10 осіб. Вікових обмежень немає (ми врахували це ваше побажання, зважаючи на те, що багато авторів починають писати вірші вже у зрілому віці). Заняття триватимуть дві години і будуть присвячені аналізу поетичних творів учасників. Тобто це буде та непроста, але вкрай необхідна робота з текстами, яка допомагає побачити їх іншими очима й не повторювати одних і тих самих помилок. Тому й назвали цю школу «кухнею». Також час від часу в межах «Літературної кухні» будемо для вас запрошувати відомих прозаїків і поетів, які даватимуть корисні майстер-класи. Авторів, що не готові спокійно сприймати зауваження та побажання, в яких на все одна відповідь: «Я автор і я так бачу», просимо не турбувати. Мета нашої школи – допомогти розвитку і творчому становленню авторів-початківців, критичному оцінюванню власної творчості, навчити здійснювати саморедагування і працювати над якістю своїх творів, – додає Юлія Бережко-Камінська. – Звісно, ця школа територіально доступна для жителів Києва та області. Однак якщо ви проживаєте в іншому регіоні й маєте бажання стати учасником подібної школи, напишіть нам про це. За результатами запитів ми сформуємо базу даних потенційних учасників кількаденної школи авторів-початківців (поетів і прозаїків), складемо насичену програму, залучимо досвідчених майстрів слова і запропонуємо вам участь у цій школі».

Соціальні мережі
bottom of page